Підтягни англійську за літо ☀️ ТИСНИ зараз та отримай 1000 грн на навчання! 🎁

Новорічні та різдвяні фільми англійською для будь-якого рівня

Свята
13.12.2022

  Зміст статті:

 • Навіщо дивитися фільми англійською?
 • Як правильно дивитися фільми на англійській?
 • Найкращі новорічні фільми англійською для початкового рівня
 • Фільми англійською про Новий рік та Різдво для рівня B1
 • Список новорічних фільмів для високого рівня володіння англійською
 • Новорічні мультфільми для дітей на англійській

icon lamp Пройти тест

Практично кожен, хто вивчає англійську мову, хоч раз чув пропозицію вивчати англійську мову за переглядом фільмів. У такого способу є свої прихильники та противники. Але неможливо заперечити той факт, що такий варіант вивчення є дуже ефективним і, до того ж, приносить задоволення та мотивує прокачувати англійську і далі. Пропонуємо детальніше розглянути основні переваги перегляду фільмів англійською.

Навіщо дивитися фільми англійською?

Практикою та викладацьким досвідом доведено, що дивитися фільми іноземною мовою – це найкращий спосіб поповнити свій словниковий запас сучасними розмовними виразами мови. Слова “сучасний” та “розмовний” тут є  ключовими. У жодному іншому джерелі не можна знайти такого скупчення фраз для природного повсякденного спылкування.

Переваги перегляду фільмів англійською:

 • Таким чином можна тренувати розуміння мови на слух. Такий спосіб є значно кращим за, скажімо, слухання пісень. Адже для покращення розмовної мови важливо чути не римовані рядки сповнені метафор та епітетів, а справжню “живу” розмовну мову. Так ось у фільмах можна отримати розуміння того, як відбувається спілкування, щоб зламати мовний бар'єр і “зануритися” в мову.
 • Фільми допомагають розширювати словниковий запас. І ми говоримо не просто про пару цікавих слів – на вас просто рухається ціла брила найпотрібніших і вживаних слів і фраз у розмовній мові. Хочете розуміти носіїв та говорити як носій – дивіться фільми. Для рівнів до Upper-Intermediate радимо дивитися фільми з англійськими субтитрами та виписувати незнайомі фрази.
 • Завдяки такій практиці стає можливим розвиток усіх чотирьох ключових аспектів мови: аудіювання (вчимося розуміти мову акторів на слух), читання (читаємо субтитри), письмова мова (записуєте нові фрази до блокноту) і говоріння ( можна промовляти вголос всі нові фрази, які записуєте). All around skills! Як не крути, а відбувається прокачування всіх навичок у комплексі.
 • Відносною перевагою є прослуховування справжньої та природної мови акторів, а не переклад від перекладачів та озвучення від акторів дубляжу. Багато голлівудських зірок мають харизматичні голоси, між іншим, а також цікаві особливості вимови чи акценти. 
 • Ну і раз мова зайшла про переклад, варто розуміти, що переклад – це завжди справа творча. Переклад завжди адаптують, щоб український глядач зрозумів. А американці там можуть взагалі про  щось своє балакати. Дуже часто певні жарти або культурні особливості можуть не перекласти, тому що глядачеві будуть незрозумілі певні речі. Так і виходить, що кожен дивиться трішки “своє кіно”, і іноді пікантність моменту і діалогів втрачається.

Як правильно дивитися фільми на англійській?

Вчити англійську за переглядом фільмів – чудова можливість відкрити для себе різноманітність вимов, діалекти, акценти, голоса акторів в оригіналі, тонкий гумор, а найголовніше – нові слова та вирази. Тож, ми дамо декілька порад про те, як правильно дивитися серіали та фільми англійською to make the most (щоб максимально ефективно використати цей час).

 • Якщо ваш рівень початковий, то перший час ви можете дивитися фільми та серіали з субтитрами рідною мовою, але поступово вмикайте субтитри англійською. Можна дивитися невеличкий епізод спочатку рідною мовою, а потім одразу ж і англійською.
 • Субтитри – дуже хороший інструмент, який може допомогти вам зрозуміти текст на слух. Однак не полагайтесь тільки на них, при розмові з носієм мови субтитрів не буде. Якщо помічаєте, що читаєте більше, чим слухаєте, то спробуйте відключити субтитри хоча б на короткий час. Тренуйте розуміння на слух, навіть, коли є багато незнайомих слів.
 • Чергуйте “пасивний” перегляд (це коли з горнятком чаю та десертом або з попкорном – хто як полюбляє) з “активним” переглядом. Візьміть з собою зошит та ручку, обирайте цікаву лексику, перекладайте та записуйте. ⁣
 • Задавайте собі домашнє завдання. Подивились серію “Дуже дивних справ”? Чудово! А тепер знайдіть у словнику 10 слів у тематиці серії, придумайте до них власні приклади, запишіть слова або створіть карточки та повторюйте їх.
 • Перед переглядом серії або фільму прочитайте їх короткий опис, так ви приблизно дізнаєтеся про що піде мова, а також дізнаєтеся ще більше нових слів.
 • Закінчили перегляд? Заходьте на кіно-форуми і читайте коментарі від тих, хто теж подивився фільм, вивчайте корисну лексику. А можете потренувати свій writing і також залишити коментар. Чому б ні?

5 порад від нашої команди, як дивитися фільми англійською мовою!

Найкращі новорічні фільми англійською для початкового рівня

Іноді здається, що для початківців рівнів Elementary та Pre-Intermediate майже неможливо знайти кіно, де все було б зрозумілим, тим паче в новорічній темі. Проте хочемо спростувати цей міф і представити добірку фільмів, які можуть подивитися навіть ті, хто тільки нещодавно почав свій шлях у вивченні англійської.

 

Elf / Ельф (2003)

Сімейна комедія про малюка, який багато років тому сховався в мішку Санта-Клауса і вирушив на далекий Північний Полюс. Опинившись серед ельфів, бідний хлопчик був усиновлений одним із них, отримав ім'я Бадді і через роки намагається утвердитися у складному світі чарівних ельфів. Одна проблема надто він високий і помітний, щоб стати справжнім ельфом.

 

How the Grinch stole Christmas / Як Ґрінч викрав Різдво (2000) 

Ґрінч жив у містечку Whoville. Зеленого та волохатого героя ніхто не любив. Образившись, герой вирішив вирушити на гору. Там у своїй печері він просидів кілька днів, злившись на всіх і все. А найбільше Ґрінч ненавидів Різдво, адже на це свято всі веселяться. Одного разу Ґрінч вирішив провчити всіх і викрав свято, яке обожнює народ…раз і назавжди.

 

Jingle all the way / Подарунок на Різдво (1996)

Головний герой – успішний бізнесмен. Він цілодобово на роботі, забуваючи приділяти час коханій родині. Щодня він має чимало справ, через які він вкотре забуває про новорічний ранок сина. Батько обіцяє загладити свою провину за допомогою бажаного подарунка на Різдво, яким виявляється популярна іграшка Турбомен. Проте минає тиждень і герой, занурений у серйозні переговори, благополучно забуває про дану синові обіцянку. Він згадує про Турбомена в останній момент, коли на полицях супермаркету залишається остання іграшка з колекції, і на неї відкривають полювання відразу кілька десятків таких же забудькуватих горе-батьків.

 

Surviving Christmas / Пережити Різдво (2004)

Дрю Летам – мільярдер, який має все, але насправді не має нічого. Він самотній, у нього немає справжніх друзів, коханої, сім'ї, і все через його поганий характер. На Різдво Дрю особливо почувається самотнім. І ось одного разу, безцільно блукаючи вулицями, Дрю опиняється в передмісті, біля будинку свого дитинства. Він розуміє, що хоче провести Різдво там, і його не бентежить навіть те, що тепер там живуть зовсім інші люди. Дрю пропонує сім'ї солідну винагороду, щоб вони прикинулися його сім'єю на час свят.

Фільми англійською про Новий рік та Різдво для рівня B1

Студентам середнього рівня англійської пропонуємо насолодитися справжньою класикою. Хоча ці фільми не можна назвати сучасними, їх чи не кожного року переглядають на різдвяні свята.

 

The family man / Сім’янин (2000)

Чому б ви віддали перевагу: бути президентом великої інвестиційної компанії, жити в розкішній квартирі з видом на мільярд доларів, розкочувати на останній моделі “Феррарі” і при цьому залишатися неодруженим або працювати продавцем автопокришок, купувати одяг у супермаркеті та пересуватися по рідному передмісті на місткому та ще не дуже старому мінівені? Не поспішайте з відповіддю, адже недарма доля дає Джеку шанс спробувати обидва варіанти. І повірте, незважаючи на велику кількість комічних ситуацій, які тепер є невід'ємною частиною його життя, Джек має зробити непростий вибір.

 

Home alone / Один вдома (1990)

Багатодітна американська родина збирається у відпустку і забуває наймолодшого сина Кевіна вдома. Маленький, але дуже винахідливий хлопчик, залишившись один вдома під Різдво, не губиться, сам готує, пере, ходить у магазин і вступає у протиборство зі злодіями-домушниками.

 

Harry Potter and the Philosopher's stone / Гаррі поттер і Філософський камінь (2001)

Життя десятирічного Гаррі Поттера не можна назвати солодким: його батьки померли, щойно йому виповнився рік, а від дядька і тітки, які взяли сироту на виховання, дістаються лише тички та цькування. Але в одинадцятий день народження життя Гаррі змінюється. Дивний гість, який зненацька з'явився на порозі, приносить листа, з якого хлопчик дізнається, що насправді він чарівник і прийнятий до Гоґвортсу – школи магії. А вже за кілька тижнів Гаррі мчатиме в поїзді Гоґвортс-експрес назустріч новому життю, де на нього чекають неймовірні пригоди, вірні друзі та найголовніше – ключ до розгадки таємниці смерті його батьків.

 

The Santa Clause / Санта Клаус (1994)

У різдвяну ніч продавець іграшок Скотт Келвін випадково зіштовхує зі свого даху дивного старенького. На його неймовірний подив, внизу він виявляє припаркованого північного оленя. Поки незнайомець безпорадно борсається в кучугурі, Скотт сідає у сідло і опиняється на Північному полюсі, де головний ельф переконує його зайняти місце Санта Клауса, який зараз лежить біля будинку Скотта і не може виконувати свої обов'язки.

Список новорічних фільмів для високого рівня володіння англійською

Не тільки суто класичні фільми полюбляють студенти дивитися взимку: іноді хочеться знайти щось романтичне, іноді комедійне або навіть біографічне чи фентезі. Якщо вам подобається різноманіття та ваш рівень англійської наближений до високих, то радимо звернути увагу на наступні фільми.

 

The holiday / Відпочинок за обміном (2006)

Дві незнайомі одна з одною жінки, що живуть на відстані 10 000 кілометрів одна від одної знаходять одна одну в Інтернеті на сайті обміну житлом на час відпустки. Перед Різдвом Айріс та Аманда вирішують відпочити від своїх проблем, домовившись помінятися континентами та пожити одна у одній протягом двох тижнів. Айріс переїжджає до будинку Аманди у сонячній Каліфорнії, а Аманда приїжджає до засипаної снігом англійської провінції.

 

Four Christmases / Чотири Різдва (2008)

Головні герої Бред та Кейт вже кілька років живуть разом. Вони хороша пара, проте не хочуть скріплювати свої відносини сімейними узами, адже обидва є затятими противниками шлюбу. В усьому винні їх батьки, які вже давно розлучилися. Щороку пара вигадує виправдання для своїх родичів, щоб не відзначати Різдво з ними, а самі кудись вирушають відпочивати. Так і цього разу, Бред та Кейт зібралися летіти на теплі острови Фіджі. Однак через погану погоду всі вильоти скасовують, і тепер їм доведеться відвідати цілих чотири Різдва. Попереду на них чекає багато смішних і безглуздих ситуацій.

 

The man who invented Christmas / Людина, яка винайшла Різдво (2017)

Через два роки після успіху “Олівера Твіста” письменник Чарльз Діккенс зазнає фінансових труднощів через невдачі трьох останніх книг. Щоб виправити своє становище, він вирішує протягом шести тижнів написати нову книгу, щоб встигнути опублікувати її до Різдва. Він знаходить натхнення на вулицях Лондона, насамперед на похороні багатої, але самотньої людини. У процесі написання він взаємодіє з персонажами книги, особливо Ебенезером Скруджем та створює “Різдвяну історію”.

 

The Christmas chronicles / Різдвяні хроніки (2018)

Напередодні Різдва брат із сестрою, Кейт та Тедді Пірс, збираються зняти на відео появу Санти. Зухвалий задум в результаті стає в незвичайною пригодою, про яку діти не могли навіть мріяти. Разом із відданими ельфами та чарівними літаючими оленями вони допомагають Санті врятувати всіма улюблене свято.

Новорічні мультфільми для дітей на англійській

Ми не можемо залишити осторонь і маленьких знавців англійської, адже різдвяна пора є особливою та чарівною для них. Хочу запропоновані мультфільми сподобаються не тільки дітям, а й дорослим. 

 

The Polar express / Полярний експрес (2004)

Мультик про маленького хлопчика, який не вірить у дива і, зокрема, у Санта Клауса. Якось напередодні Різдва він отримує унікальну можливість вирушити на Північний полюс і особисто переконатися в існуванні Санти. Прокинувшись уночі від дивних звуків, хлопчисько виходить на вулицю, і там його погляду відкривається дивовижна картина: прямо біля будинку стоїть чарівний поїзд, кондуктор якого повідомляє йому, що поїзд прямує на Північний полюс, де всі пасажири зможуть побачити Санта Клауса. Героя чекає захоплюючау подорож та безлічь неймовірних пригод.

 

Arthur Christmas / Місія “Різдвяний порятунок” (2011)

Санта Клаус зі своїми вірними помічниками ельфами працює не покладаючи рук. Адже попереду Різдво, і він має доставити мільйони подарунків дітям у різних куточках планети. Однак навіть налагоджена система може дати збій. Так сталося і цього разу – Санта Клаус забув доставити довгоочікуваний подарунок маленькій дівчинці. Через цю подію починається справжній переполох, адже навіть одна дитина, яка не отримала свого подарунка, може підірвати дух світлого свята. І поки все вирішують що робити, молодший син Санта Клауса Артур вирушає на оленячій упряжці батька у захоплюючу подорож, щоб доставити подарунок дівчинці.

 

Frozen / Крижане серце (2013)

У юної принцеси Ельзи є магічна здатність керувати холодом. Вона легко створює лід і сніг, але одного разу, розважаючи молодшу сестричку Анну, дівчинка мало не вбила її. Після сумної події Ельза опинилася в добровільній ізоляції, щоб не завдавати шкоди. Через довгий час збулося стародавнє пророцтво, і настала вічна зима. Анна разом із відважним Крістоффом та вірним оленем Свеном вирушає на пошуки Ельзи, адже лише вона здатна перемогти страшне стихійне закляття. Шлях веселої компанії наповнений дивовижними пригодами, кумедними знайомствами та неминучими складнощами.

 

Rudolph the red-nosed reindeer / Оленятко Рудольф (1998)

Головний герой мультфільму – оленя на ім'я Рудольф. Він народився з не властивим для оленів яскраво-червоним носом, і з цієї причини ельфи та інші олені ставилися до нього зневажливо, а часто зовсім глузували і знущалися. Незабаром через незвичайну зовнішність Рудольфа зовсім виключає з упряжки Санта Клауса. Після цих подій, оленя сховалося від навколишнього світу в печері. Там він знаходить нових друзів – песця Слайлі та ведмедя Леонарда, які всіляко намагаються його підтримати. У цей час вірна подруга Рудольфа Зоуї, вирушає на його пошуки, і потрапляє в полон до злої сніжної королеви Стормелли, яка всім серцем ненавидить Різдво та Санту. Як тільки Рудольф із друзями дізнаються про це, одразу ж кидаються рятувати Зоуї. 

 

Перегляд фільмів англійською та онлайн-курси англійської мови для початківців є запорукою ефективного навчання. Систематичність та робота з лексикою принесуть перші результати навіть в короткі терміни. Найголовніше – обирати те, що справді подобається за тематикою та жанрами або ж дивитися фільми за участю улюблених акторів. Тоді бажання вивчати мову та мотивація точно не будуть зникати.

Записатися на безкоштовний урок
Дякуємо! Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Блог