Підтягни англійську за літо ☀️ ТИСНИ зараз та отримай 1000 грн на навчання! 🎁

Різдвяні традиції, слова та ідіоми англійською

  Зміст статті:

 • Історія та традиції Різдва у Великій Британії та США
 • Святкові вітання англійською: Різдво та Новий рік
 • Різдвяні вітання англійською мовою
 • Новорічні вітання англійською мовою
 • Різдвяні символи
 • Новорічні та Різдвяні ідіоми англійською мовою
 • Найпопулярніші різдвяні та новорічні фільми англійською

icon lamp Пройти тест

Настав час новорічних свят: настав час вибирати подарунки, іграшки на ялинку, гірлянди та запастися найкрутішими продуктами для новорічного столу. А ми зараз розповімо вам про зимові свята в англомовних країнах, обговоримо традиції та факти, і, звичайно, подаруємо вам натхнення та святковий настрій, адже Санта вже в дорозі. Дізнатися ще більше про різні свята англійською та покращити свою лексику ви можете записавшись на онлайн-курси англійської мови.

Історія та традиції Різдва у Великій Британії та США

У магазинах вже не перший тиждень можна побачити всілякі красиві прикраси для майбутніх свят, які так і манять своїм блиском і вогниками, натякаючи на те, що вони допоможуть вам створити святковий настрій. Головну лісову красуню вже привезли до Нью-Йорка, а в Англії святкові вогні на центральних вулицях засяяли ще кілька тижнів тому. До зимових свят готові і в Білому домі, і у вас удома, напевно, вже стоїть ялинка.

Вперше святкування Різдва 25 грудня було письмово згадано у 336 році нашої ери за часів римського імператора Костянтина (першого християнського римського імператора). Як відомо, точна дата народження Христа неоднозначна та заперечується у церковних матеріалах. Ймовірно, вибір 25 грудня мав зв'язок із римським зимовим фестивалем «Сатурналії» (Saturnalia) та солярним святом народження Непереможного Сонця (Dies Natalis Solis Invicti), яке набуло ще важливішого значення після прийняття в Римі християнства.

Christmas Day, що святкується католиками, православними, лютеранами та іншими протестантськими конфесіями 25 грудня, можливо, найпопулярніше свято у Великій Британії та США. Звісно, ​​це сімейне свято. Традиційно всі рідні та друзі збираються разом та дарують один одному подарунки, обмінюються листівками, де обов'язково від руки напишуть різдвяні та новорічні привітання (читайте нижче про різдвяні та новорічні привітання англійською мовою). Саме тому діти так люблять і з нетерпінням чекають на це свято. Регіон Нова Англія, до складу якого входять штати: Нью-Гемпшир, Массачусетс, Род-Айленд, Вермонт, Коннектикут та Мен, славляться своїми спеціалізованими різдвяними магазинами, що торгують різдвяними прикрасами та іграшками цілий рік. Це дозволяє жителям Нової Англії підготуватися до Різдва заздалегідь.

Традиція дарувати подарунки на Різдво стала настільки популярною, що більшість магазинів заповнюють свої склади ще задовго до початку свята. Реклама різдвяних подарунків щороку заповнює ефіри більшості теле- та радіоканалів, помітна на різних сайтах і маячить на рекламних щитах міста. Така тенденція дуже обурює людей. Вони вважають, що про релігійний сенс Різдва всі забули і свято стало суто комерційним. Незважаючи на таку критику, різдвяні покупки у грудні є одним із головних занять багатьох американців та британців. Подарунки дарують дітям, членам сім'ї, близьким друзям, співробітникам та людям, які значною мірою допомогли вам.

Окрім подарунків, американці печуть печиво, пироги та готують інші смаколики, які напередодні свята роздають своїм друзям та сусідам. Компанії пропонують своїм працівникам різдвяний бонус у вигляді додаткової премії або сімейну турпутівку.

Насправді раніше люди відкривали подарунки на Новий рік, а не на Різдво. Передбачалося, що таким чином вони почуватимуться краще, бо старий рік закінчився, а інший почався. Традиція дарувати подарунки на Різдво виникла вже в XIX столітті і стала більш популярною завдяки встановленим королевою Вікторією та принцом Альбертом канонам. Вони купували подарунки для своїх дітей, а також обмінювалися ними між собою. Вважалося, що християни прийняли цей звичай, бо вважали, що він пов'язаний із дарами, які приносили Magi для Ісуса.

Святкові вітання англійською: Різдво та Новий рік

В очікуванні сезону різдвяних та новорічних свят багато хто перебуває у пошуку привітань англійською мовою. Комусь потрібно привітати іноземного колегу, замовника чи друга за листуванням, а комусь привернути увагу дівчини, з якою відвідуєте курси англійської мови.

Різдвяні вітання англійською мовою

Перед тим, як написати та надіслати привітання, обов'язково з'ясуйте, які свята відзначатиме ваш адресат.

У нашому багатонаціональному та багатокультурному світі зимовий сезон дуже багатий на свята. Крім християнського Різдва (25 грудня та 7 січня) відзначають Хануку (іудеї), Кванзу (афроамериканці), Курбан-Байрам та Хіджру (мусульмани).

І щоб не образити адресата, краще заздалегідь з'ясувати, які він дотримується традиції – чи віддати перевагу нейтральному привітанню.

Якщо e-mail – ваш єдиний спосіб спілкування з адресатом вашого вітання, або ви не можете собі дозволити надіслати поштове повідомлення – вітання електронною поштою цілком прийнятне. Але не забудьте про те, що навіть в електронних повідомленнях до адресата краще звертатися на ім'я. Якщо ваше вітання починається зі слів «шановний клієнт!» (“Dear Customer!”), з тим самим успіхом він міг би відкриватися зверненням «Дорогий незнайомець!» ("Dear Stranger!").

У вас є поштові адреси тих, кого ви хочете привітати і ви можете дозволити собі витрати на поштове пересилання? Підпишіть листівку. Але при виборі листівки постарайтеся передбачити, який ефект вона матиме на одержувача, наприклад, листівки на релігійний сюжет не слід надсилати діловому партнеру. Якщо листівку та конверт ви підпишете вручну, ви цим підкреслите свою особливу повагу до адресата.

Ми пропонуємо розглянути різдвяні привітання англійською з перекладом за основними категоріями та зробити їх максимально особистими.

Привітання для колеги чи ділового партнера:

 • Thank you for giving me the opportunity to work with you this year. It has been an honor and an invaluable experience for me. I wish you a merry Christmas and a new year filled with all good things.

Дякуємо вам за надану у році, що минає, можливість працювати з Вами. Для мене це честь та безцінний досвід. Я бажаю Вам веселого Різдва та всього найкращого у Новому році!

 • In warm appreciation of our association, we extend our best wishes for a happy holiday season and a New Year filled with Peace, Joy and Success!

На знак щирої подяки за нашу спільну роботу ми передаємо Вам наші найкращі побажання щасливих свят! Нехай Новий рік буде наповнений миром, радістю та успіхами!

 • It has been a pleasure to work with you this year. We wish you the best of holidays and a Happy New Year!

Працювати з Вами у році, що минає, було для нас задоволенням. Ми бажаємо Вам чудово провести свята та щасливо зустріти Новий рік!

 • Our sincerest thanks and warmest wishes for the Holiday Season and throughout the New Year!

Прийміть нашу щиру вдячність і найкращі побажання до сезону свят і наступного Нового року!

 

Поздравление для друга или члена семьи:

 • Best wishes to my beloved friend for an amazing year ahead! May the sunshine of happiness always shine above you! May love surround you! May you have a lovely new year!

Найкращі побажання моєму коханому другові в наступному році! Нехай щастя, як сонячне світло, завжди сяє над тобою! Нехай любов оточує тебе! Щасливого Нового року!

 • During this moment of family and faith, may the true reason for Christmas fill you with every joy and happiness. Wishing you a Merry Christmas!

Нехай у цей момент сім'ї та віри справжня причина Різдва наповнить вас усіма радощами та щастям. Бажаю вам щасливого Різдва!

 • Every end is just a new beginning. Keep your spirits and determination unshaken and you shall always walk the glory road. With courage, faith and efforts you shall conquer everything you desire. I wish you a very happy new year!

Кінець – це початок нового. Нехай дух і впевненість у тобі будуть непохитними, і тоді ти завжди знайдеш дорогу до слави! Сміливість, віра і сила допоможуть тобі досягти всього, чого забажаєш! Бажаю тобі щасливого Нового року!

 • So blessed to have such an amazing family. Wishing you the best of all this world can give because you deserve it. Merry Christmas!

Яке щастя мати таку чудову сім'ю. Бажаю вам всього найкращого, що може дати цей світ, тому що ви цього заслуговуєте. Щасливого Різдва!

 

Универсальные поздравления:

 • Best wishes for peace and joy this holiday season and a new year of health, happiness and prosperity!

Найкращі побажання миру та радості у святкові дні, здоров'я, щастя та благополуччя у Новому році!

 • Christmas greetings and all good wishes for your health and happiness in the coming year!

Різдвяні привітання та найкращі побажання здоров'я та щастя у наступному році!

 • May this Christmas be full of moments of warmth, love and happiness! May the coming year bring you contentment and joy. Have a Merry Christmas!

Нехай Різдво буде наповнене теплом, любов'ю та щастям! Нехай наступаючий рік принесе радість і виконання задуманого! З Різдвом!

 • Wherever you are and whatever you celebrate in the coming weeks, I hope your holidays are filled with peace, prosperity, and love. Happy holidays!

Де б ви не були і що б не відзначали у наступні святкові дні, я сподіваюся, що Ваші свята будуть наповнені миром, благополуччям та любов'ю.

 • May all your goals be achieved, and all your plans be fulfilled. Have a blessed year ahead!

Нехай всі твої цілі будуть досягнуті, а всі плани – здійснено. Вдалого року!

 • With warm and friendly wishes for a Merry Christmas and a Bright and Happy New Year!

Желаю радостных праздников и Нового года, полного мира и счастья!

Новорічні вітання англійською мовою

Для більшості з нас Новий рік – найулюбленіше свято. Воно й не дивно, бо саме це свято пов'язує нас із дитинством, сім'єю та чимось казковим. У Новий рік ми завжди віримо в краще, загадуємо бажання, підбиваємо підсумки та сподіваємось на звершення наступного року.

У Великій Британії та США, як і здебільшого, Новий рік відзначають у ніч з 31 грудня по 1 січня. За традиціями, що склалися, це свято відзначають не так пишно як Різдво. Однак, ентузіазм очікування новорічної ночі не згасає, тому що з'являється можливість продовжити різдвяний настрій, і лише після повного насичення святами залишити ейфорію в минулому. Новий рік більш демократичне та гучне свято, його часто відзначають у галасливій компанії друзів на вечірці.

Американці та англійці ставляться з любов'ю до Різдва та Нового року. Це особливий час у році, коли можна ще раз нагадати своїм іноземним колегам, рідним, друзям і знайомим про свої теплі почуття, повагу, любов і побажати від щирого серця всього найкращого.

Пропонуємо взяти на озброєння запропоновані новорічні вітання англійською мовою. Всі поздоровлення для зручності представлені з перекладом.

 • Let's say goodbye to the old great and greet the New Year with optimism and hope. We wish you a happy and prosperous New Year.

Давайте скажемо прощай Старому році і зустрінемо Новий з оптимізмом та надією. Бажаємо вам щастя та процвітання у Новому році!

 • So many ways to greet you Happy New Year, but I reserve the most special one to you. I love you anytime of the year. Happy New Year.

Так багато способів привітати тебе з Новим роком, але я залишаю за собою особливий. Я люблю тебе будь-якої пори року! Щасливого Нового року!

 • The new year begins on January 1, but my best wishes remain with you throughout the year. I wish you and your family a prosperous and happy New Year.

Новий рік починається 1 січня, але мої добрі побажання залишаться з вами протягом усього року. Бажаю вам і вашій сім'ї успішного та щасливого Нового року!

 • Wish you a happy New Year. May this New Year give you 1000 more reasons to celebrate and remain happy. Have a great Year ahead.

Бажаю вам щасливого Нового Року. Нехай цей Новий рік дасть вам ще тисячу причин для радості та щастя! Щасти в новому році!

 • Wishing you all the blessings of the New Year ... the warmth of home, the love of family and the company of good friends. Happy New Year to all.

Бажаю вам усіх благ у Новому році – теплого будинку, кохання у сім'ї та компанію хороших друзів. З новим роком всіх!

 • New Year is the time to unfold new horizons and realize new dreams, to rediscover the strength and faith within you, to rejoice in simple pleasures and gear up for the new challenges. I wish that your dream came true.

Новий рік – саме час, щоб відкривати нові горизонти та реалізувати нові мрії, щоб знову набути сили та віри в себе, радіти простим задоволенням та готуватися до нових викликів. Бажаю, щоб усі ваші мрії справдилися!

Різдвяні символи

Перші символи Різдва – Адвент-календарі (Advent calendars). Це невеликі календарі на 24 дні з маленькими дверцятами для кожної дати. За ними знаходиться картинка або вірш, присвячений Різдву. Щодня дозволяється відкривати лише одну дверцята, згідно з датою. Так люди ведуть відлік до світлого свята Різдва.

У США серед сусідів проходять неофіційні змагання за найкращу прикрашену будівлю. Ця місцева традиція підтримується у більшості штатів у приватних секторах. Дахи, димоходи, вікна і навіть собачі будки прикрашені гірляндами, що складаються із сотень різнокольорових лампочок та вогників. Біля входу в будинок стоять ошатні ялинки, статуї Санта-Клаусів та його помічників-гномів, оленів, а також великі сніговики. На двері прийнято вішати вінки з написом "Веселого Різдва" (Merry Christmas). Часто для створення різдвяного вінка американці використовують попкорн.

У головному залі Білого дому стоїть ялинка заввишки близько шести метрів, прикрашена гербами всіх п'ятдесяти американських штатів. Для декору приміщень використовують, приблизно, 53 різдвяні ялинки, 71 різдвяний вінок, 1000 м гірлянд, понад 18 тисяч ліхтариків та 12 тисяч іграшок! Ви можете собі уявити?

Кухня Білого дому зазвичай теж зайнята - пекарі, в середньому, готують 31000 шт. печива для відвідувачів, що подорожують Білим домом. І ще їм традиційно готують солодкий сюрприз – пряниковий Білий дім. Минулого року на його випічку пішло 160 кілограм тесту!

Прикрасили до Різдва та королівські палати. Віндзорський замок готовий до приїзду високопоставлених гостей. Католицьке Різдво тут святкують у золоті. Головну ялинку прикрашають іграшками у вигляді корони, блискучими сосновими шишками, золотими різдвяними вогниками та оксамитовими бантами. На верхівці різдвяного дерева зазвичай розміщують фігурку ангела.

Новорічні та Різдвяні ідіоми англійською мовою

Ідіоми англійською – поєднання слів, що являють собою стійкий ланцюжок, де для кожного окремого слова позначено чітке місце, але сенс цього ланцюжка в цілому не буде відповідати сенсу окремих його складових (слів).

Ми зібрали добірку кумедних ідіом, які точно знадобляться вам, якщо ви хочете урізноманітнити вашу мову. Так чи інакше, всі вони пов'язані із зимовими святами.

 • to ring out the Old Year – проводити старий рік.

I don't plan to ring out the old this year. I'm just going to go to bed. We never ring out the old because it's too dismal.

 • to ring in the New Year – зустрічати Новий рік.

We are planning a big party to ring в новому році. How did you ring в новому році?

 • Christmas comes but once a year – “Різдво приходить лише раз на рік” – часто використовується як виправдання зловживання їжею чи подарунками.

Christmas comes but once a year, so we urge you to give to those less fortunate this Christmas charity campaign.

 • to deck the halls – прикрашати приміщення, зали.

Deck the halls with boughs of holly, Fa la la la la la la la!

 • to be dressed up like a Christmas tree – бути дуже ошатно одягненим, навішувати на себе багато речей та аксесуарів.

При новому році Party Lisa розташований від інших, тому що він був dressed up like a Christmas tree.

 • to cancel someone's Christmas – влаштувати комусь веселе життя, "прибити" когось.

If he keeps bugging me, I'm gonna' cancel his Christmas.

Найпопулярніші різдвяні та новорічні фільми англійською

Новий рік та різдвяні свята складно уявити без традицій. Одні з них прийняті, інші існують лише у вузькому сімейному колі. Але перегляд фільмів новорічної теми можна назвати міжнародною традицією. Це чудовий спосіб відчути всю чарівну, святкову атмосферу та покращити новорічний настрій. Онлайн-школа англійської мови для дітей дає можливість в ігровій формі та з переглядом фільмім та мультфільмів покращувати англійську.

Підібрати найкращі новорічні фільми досить складно, тому ми склали свій невеликий рейтинг. Отже, що можна побачити на Новий рік?

 

 • 1 місце - "Сам удома" (1990 рік)

Цей фільм став культовим, про сюжет цієї картини говорити безглуздо. А ось на одному захоплюючому моменті зупинимося.

Напевно, ви пам'ятаєте вираз обличчя головного героя з притиснутими до щок руками, розкритим ротом та широко розплющеними очима. Воно стало мемом. Але мало хто знає, що це пряме посилання до іншої культової картини - "Крік".

Ще один цікавий нюанс. Зазвичай при зйомці фільмів створюються декорації, але будинок Маккалістерів - справжнісінький і розташований в Штаті Іллінойс в передмісті Чикаго.

 

 

 • 2 місце - "Подарунок на Різдво" (1996)

Ми звикли бачити Арнольда Шварценеггера героєм бойовиків. Але його фільмографія налічує чимало картин інших жанрів. Наприклад, справжньою окрасою можна вважати сімейну різдвяну комедію "Подарунок на Різдво".

Залізний Арні грає роль люблячого батька, що віддає більшу частину свого часу роботі. Безмежно люблячи сина та дружину він, постійно забуває про важливі дати та пропускає сімейні свята.

Пропустивши важливі для сина змагання з плавання, батько вирішує піднести йому як різдвяний подарунок мрію кожного хлопчика – Турбомена. Але популярна іграшка є хітом продажу та давно розкуплена. Оскільки часу дуже мало, героєві Арнольду Шварценеггеру доводиться подолати багато перешкод і стати тим, ким його син може пишатися.

 

 

 • 3 місце - "Різдвяна історія" (2007)

Якщо ви подумали, що це знову перезнята історія, написана Чарльзом Діккенсом, помилилися. Фільм 2007 року не має до нього відношення. Це фантастична сімейна драма про Санта-Клауса.

Можливо, читач, який не бачив цей фільм, скептично скаже: "І що, багато фільмів про Санта". Але це не проста, а правдива історія, розказана жителями країни, де народився і виріс Санта-Клаус! Подібного ще не знімали, тому варто коротко розповісти.

Щасливе життя маленького Ніколаса змінилося після загибелі батьків, які у разі нещасного збігу обставин провалилися під кригу. Осиротілий хлопчик залишився один, але не був кинутий жителями села, які дбали про нього на себе.

Протягом року сирота жив у одних прийомних батьків, а напередодні Різдва перебирався до іншої, не менш люблячої родини. Завдяки турботі добрих людей Ніколас, йдучи, дарував дітям піклувальників іграшки, зроблені своїми руками.

На жаль, лиха хлопчика не закінчилися: настав голод, і жителі передали його у віддалений хутір літньому теслі, який мав поганий характер. Саме з цього моменту починається найцікавіша частина мелодрами, яку обов'язково потрібно подивитися.

 

 • 4 місце - "Різдвяна історія" (2009)

Так-так, тепер ми маємо справу з екранізацією повісті Діккенса, де знявся неперевершений Джим Керрі. Але навіть шанувальники книг, подивившись її, визнають, що робота акторів та всіх, хто працював над мультфільмом, гідна оплесків!

Так, це не фільм, а анімація, персонажі якої мають дуже помітну схожість із реальними акторами. До створення "Різдвяної історії" були залучені вже згаданий Джим Керрі, Колін Фарт, Гері Олдмен та багато інших.

Абсолютно новий погляд на стару, добре знайому "Історію". Цікава робота режисера Роберта Земекіса, який зосередився на емоціях Ебенезера Скруджа, і не дарма, адже вираз його обличчя став культовим, як і сам фільм.

 

 • 5 місце — "Секретна служба Санта-Клауса" (2011)

Чи є хоча б одна людина, яка не замислюється над тим, як Санта встигає розвести за такий короткий період стільки подарунків?

Отже, він має цілу армію помічників, сучасну фабрику з виробництва подарунків і службу доставки, що літає на надсекретному лайнері, який не може виявити жоден радар. Але налагоджений механізм дає збій – маленька дівчинка лишилася без подарунка. Хто зможе виправити ситуацію? Артур, молодший син Санти, батько Санта-Клауса і списаний з рахунків олень... Обов'язково подивіться на цю цікаву та смішну історію.

Святкування Різдва та Нового Року чекають як дорослі, так і діти, адже кожен із нас глибини душі – дитина. Ми чекаємо цього свята за атмосферу казки, що проникає всюди, за домашній затишок, за аромат мандарин та гарячого какао, за перегляд новорічних фільмів та складання планів на майбутній рік.

Записатися на безкоштовний урок
Дякуємо! Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Блог