Підтягни англійську за літо ☀️ ТИСНИ зараз та отримай 1000 грн на навчання! 🎁

Проходження співбесіди на англійській для імміграції в Канаду: як відповідати на найпопулярніші питання

  Зміст статті:

 • Успішна підготовка до проходження співбесіди на англійській разом з EnglisHouse
 • Переваги життя у Канаді
 • Що таке канадська програма CUAET?
 • Особливості відкритого дозволу на працевлаштування в Канаді для громадян України
 • Як підготуватися до співбесіди англійською у посольстві для отримання візи на працевлаштування в Канаді
 • Співбесіда англійською у посольстві Канади: популярні питання
 • Співбесіда англійською для імміграції: специфічні питання
 • Чого краще уникати на співбесіді англійською мовою

icon lamp Пройти тест

Канада – одна з найбільш розвинених країн. Рівень життя щороку визнають одним з найвищих у світі. Багато хто з українців розглядає цю країну у якості можливостей для імміграції. Це й не дивно, адже там проживає чи не найбільша українська діаспора. У березні 2022 року Канада відкрила програму The Canada-Ukraine authorization for emergency travel (CUAET) для українців, які потерпають від війни. Були введені спеціальні заходи – спрощена реєстрація віз, зайнятості та навчання. Тож поговоримо детальніше про можливості, які отримують українці.

Успішна підготовка до проходження співбесіди на англійській разом з EnglisHouse

Не будемо приховувати, що співбесіду для отримання візи та дозволу на роботу хочеться пройти якнайкраще. Коректність відповідей та гарне володіння англійською мовою є дуже важливими. Але як бути тим, хто не володіє англійською на впевненому рівні? Наша школа EnglisHouse підготувала нову можливість для всіх українців підготуватися до співбесіди разом з нашими досвідченими методистами. 

Якщо вам необхідна англійська, щоб успішно скласти мовний тест для імміграції у Канаду, та допомога у підготовці до співбесіди, можна звернутися до нашої школи і ми заплануємо для вас зустріч з методистом. Це буде найбільш  актуально студентам з рівнем англійської мови Elementary та Pre-Intermediate. Але навіть якщо ваш рівень і вище, то така підготовка також буде доречною і допоможе вам потренуватися і подолати можливий страх перед спілкуванням англійською.

Під час зустрічі у вас буде змога познайомитися з найчастішими питаннями, які можуть вам задати, підготувати кілька варіантів відповідей саме про вас. Таким чином ви будете максимально підготовлені до співбесіди і будете впевнені, що зможете надати про себе правильну інформацію. Така підготовка можете проходити під час однієї зустрічі, якщо вам необхідно пройти лише основні питання та потренуватися. Якщо необхідно пройти більш інтенсивну підготовку, то слід запланувати 2-3 зустрічі відразу. Також з нашим методистом ви зможете пройти мовний тест для імміграції до Канади.

Підготовка до співбесіди в Канаду є ефективним рішенням мовної проблеми на перший час, але після приїзду, можна зрозуміти, що всі навкруги спілкуються англійською. Звісно, у всіх міграційних центрах вас можуть супроводжувати україномовні представники, але вивчення англійської є необхідністю для комфортного проживання. 

Ми радимо подумати та записатися на курси англійської мови для імміграції в Канаду ще перед поїздкою або на майбутнє. Сучасне життя важко уявити без знань англійської мови. Вона є невід'ємною частиною буденного життя, освіти та ринку праці. В EnglisHouse можна обрати курс для будь-якого віку та для різних цілей, тож головне зробити перший крок і записатися на навчання.

Переваги життя у Канаді

Чому ж саме рівень життя у Канаді щорічно визнається одним з найвищих? Пропонуємо розглянути одні з основних критеріїв оцінки:

 • Стабільна економіка

Система економіки розроблена так, що Канада з 252 країн світу посідає 10-те місце за розміром ВНП та 14-те за ВВП. Середній рівень доходів населення становить 15 000-40 000 CAD та вище, залежно від провінції та роботи. При цьому вартість товарів та послуг порівняно нижча, ніж в інших розвинених країнах. Доступні кредити на іпотеку дають змогу за невеликий термін придбати хороше житло для життя в Канаді. World Economic Forum вже 7 років називає канадську банківську систему найстабільнішою.

 • Висока якість освіти

Навчання в Канаді платне, але доступне. Тут можна здобути вищу освіту як і в 25, так і в 65 років. Також держава приділяє особливу увагу забезпеченню якісної та престижної освіти. Більшість університетів використовують нові формати навчання, оснащені найсучаснішим обладнанням, лабораторіями, аудиторіями, а викладачі систематично проходять оцінку кваліфікації. Порівнюючи ціни, вартість освіти в Канаді приблизно на 30% нижче, ніж в Америці та Великобританії.

 • Ринок праці

Канадська програма із залучення іноземних фахівців вважається наймасштабнішою у світі. Великий вибір професій та нестача кваліфікованих фахівців дає іммігранту можливість забезпечити собі гідне життя у Канаді. В основному робочі місця представлені у сфері послуг, у сфері виробництва та обробки природних ресурсів.

 • Система охорони здоров'я

Якісна медицина доступна як іммігрантам, так і жителям Канади. Кожен може отримати страхову картку Health Card та гарантію на невідкладну допомогу. Навіть якщо ви не отримали медичного страхування, то державою передбачені безкоштовні послуги. Тривалість життя вражає: для жінок – 81 рік, для чоловіків – 76 рік. Це доводить якість системи охорони здоров'я та високий рівень життя.

 • Природа та екологія

Ліси, заповідники, водоспади, гори, озера, річки, чисте повітря, різноманітність краєвидів. Продовжувати можна до нескінченності. Адже таку красу неможливо описати кількома реченнями. І всього цього не було б, якби уряд не вживав заходів щодо збереження природи та тваринного світу. Тут не знайти сміття на вулиці чи в лісі. Навпаки, краще ознайомитись із правилами, бо навіть за вивезення різного типу відходів не за розкладом можуть оштрафувати.

 • Безпека та низький рівень злочинності

Головна причина чому жити у Канаді спокійно – низький рівень злочинності. У Канаді можна не хвилюватися за себе та свою родину. Якщо затрималися на роботі чи на якомусь заході, пізно повертатися додому не страшно, адже служби допомоги та поліція завжди патрулюють вулиці і прийдуть на допомогу. Канадці тісно співпрацюють із правоохоронними органами. І у разі підозрілих ситуацій відразу набирають 911. Американський журнал US News & World Report оцінює безпеку життя в Канаді на 9,8 балів із 10, що означає низький рівень злочинності.

 • Мультикультурність та толерантність

Ви іммігрант – чудово, вам тільки раді. Країна знаходиться у списку OECD Better Life Index, як світовий лідер з толерантності до меншин. Тут немає своїх і чужих, тут усі рівні. Справа в тому, що більше половини населення – іммігранти. При переїзді до Канади, ви не відчуєте себе зайвим і це важливо для нових громадян. Люди відкриті, доброзичливі, толерантні та ввічливі до всіх. Вони завжди допоможуть та підкажуть.

Канада робить все, щоб життя громадян та іноземних жителів, особливо українців за теперішніх умов було кращим. Уряд країни створює комфортні умови кожної родини.

Що таке канадська програма CUAET?

Канада, як і багато інших країн світу, допомагає українцям. Для громадян України в Канаді існує спеціальна програма для аварійного переїзду. Була розроблена система фінансової підтримки, надаються можливості працевлаштування та доступ до освіти та медицини. Отже, якщо ви розглядаєте Канаду як країну для тимчасового притулку, слід звернути увагу, що отримати допомогу можуть:

 • громадяни України, які наразі перебувають за межами Канади
 • члени родини громадянина України
 • громадяни України або члени їх родин з дійсною гостьовою візою або eTA для Канади
 • громадяни України або члени їх родин, які вже перебувають в Канаді та мають дозволи на роботу, навчання або мають гостьову візу

Відповідно до програми CUAET, громадяни України та їхні найближчі родичі можуть отримати гостьову візу для тимчасового перебування у Канаді, допоки не буде безпечно повернутися в Україну. Також буде надано можливість подати заявку на безкоштовний дозвіл на роботу. Гостьова віза звільняється від додаткових зборів і є:

 • з термін дії 10 років або до закінчення терміну дії паспорта.
 • багаторазовою візою (ви можете подорожувати в Канаду та виїжджати з неї з максимальним терміном перебування протягом трьох років).

Коли українці потрапляють до Канади, їм надають статус відвідувача, працівника (якщо ви подали заявку на відкритий дозвіл на роботу) або студента (якщо вам менше 18 років і ви хочете навчатися). Можна подати заяву на продовження свого перебування, коли термін буде спливати.

З усіма умовами, заходами та тим, які необхідні бали IETLS для імміграції у Канаду можна ознайомитися на офіційному сайті уряду.

Особливості відкритого дозволу на працевлаштування в Канаді для громадян України

Громадяни України або члени родини громадян України можуть подати заяву на відкритий дозвіл на роботу. Відкритий дозвіл на роботу дозволяє працювати практично на будь-якого роботодавця в Канаді і діє до 3 років.

Реєструючись на програму CUAET, можна одразу подати заяву на отримання дозволу на роботу. Ваша заява буде перевірена, щоб переконатися, що у вас є всі необхідні документи, включно з біометричними, а також, що роботодавець може прийняти вас на роботу, і що ви маєте право на отримання дозволу на роботу.

Також вас можуть запросити на співбесіду з офіційними представниками посольства Канади в Україні, або надіслати більше інформації чи документів.

Прибувши до Канади, для пошуку роботи рекомендовано скористатися безкоштовною державною онлайн дошкою вакансій Job Bank. Тут реєструються роботодавці, які хочуть запропонувати роботу українцям. Тут також можна створити власне резюме, і, можливо, робота знайдеться дуже легко.

Вся корисна інформація щодо працевлаштування для українців в Канаді знаходиться тут. Ми рекомендуємо використовувати лише офіційні джерела інформації.

Як підготуватися до співбесіди англійською у посольстві для отримання візи на працевлаштування в Канаді

Коли ви подаєте заяву на імміграцію в Канаду за програмою CUAET або будь-якою іншою, вам може знадобитися пройти співбесіду з міграційним офісом. Це потрібно для перевірки інформації за заявою, особливо в разі того, якщо ви подаєте документи на отримання відкритого дозволу на працевлаштування. 

Співбесіда може здійснюватися в Канаді або у вашій рідній країні. Якщо ви отримали лист із повідомленням про співбесіду, ви зобов'язані на неї з’явитися. Якщо ви не можете, то повинні заздалегідь повідомити про це міграційну службу та надати пояснення. Співбесіду буде перенесено на інший день. 

Проходить співбесіда англійською мовою, навіть якщо працевлаштуватися і проживати ви плануєте в французькомовній провінції. Питання, зазвичай, є загальними – розказати про себе, ким працюєте, хто є за освітою, про ваше життя, родину. Далі питання можуть стосуватися роботи, вашого досвіду, навичок. І звичайно вас можуть запитати про Канаду, що ви знаєте про цю країну, чому обрали відповідну програму, як плануєте будувати життя у Канаді.

Питання англійської мови дуже гостро постає для всіх людей, хто планує проживати у Канаді, а особливо для тих, хто має пройти співбесіду. Завчити заздалегідь підготовлені відповіді можна, але навряд чи google перекладач допоможе вам підготуватися до співбесіди і дати правильні відповіді.

Співбесіда англійською у посольстві Канади: популярні питання

Оскільки програма CUAET дозволяє отримати необхідні дозволи за спрощеною системою, то і співбесіда складається із значно меншої кількості питань. Її успішне проходження практично завжди означає успішне проходження всієї імміграційної процедури.

Ми підготували приблизний перелік питань, які допоможуть вам підготуватися до інтерв'ю. Як відповідати на те чи інше питання, залежить від особистих обставин кожного кандидата. У будь-якому разі відповіді мають повністю відповідати інформації у ваших документах та формах.

Основні питання:

 • Чому для імміграції ви обрали саме Канаду?

Здається очевидним, але тут необхідно згадати обставини, через які ви вирішили переїхати до Канади. Згадайте про величезну українську діаспору та надзвичайну підтримку від Канади українському народу. Про високий рівень життя, медицини, гарну освіту теж можна розповісти.

 • У якій частині Канади ви хотіли б жити і чому?

Підготуйте відповідь про певну провінцію. Можете відзначити наявність знайомих і друзів у якійсь провінції Канади. Якщо ж їх немає, то розкажіть, що детально вивчили інформацію про країну та провінції через Інтернет. У цьому випадку, вас можуть запитати назви цих сайтів, врахуйте це. Ваша відповідь може вплинути на місце майбутнього проживання.

 • Розкажіть про ваш попередній досвід роботи.

Тут варто зазначити те, чим займаєтесь або займалися до цього моменту. Підготуйте детальну розповідь про місце роботи, посаду, освіту та кваліфікації,  ваші обов’язки та навички. Ця інформація має відповідати дійсності.

 • Яку роботу плануєте шукати в Канаді?

Поділіться, що пошук роботи є для вас одним з найголовніших фокусів одразу після переїзду. Можна зазначити, що найкращим варіантом було би знайти щось за вашою спеціальність, але ви готові розглядати й інші можливі варіанти на сайтах пошуку робіт та кар’єрних центрах.

Це приблизні питання, на які можна натрапити під час співбесіди за спрощеними умовами. Хоча залежно від ваших відповідей можуть бути різні додаткові уточнення інформації. 

Співбесіда англійською для імміграції: специфічні питання

Імміграція в Канаду – непростий процес навіть за спеціальними програмами. До цього треба бути готовими, не тільки в фінансовому відношенні (хоча родини, звісно, отримають певну допомогу у перші півтора місяця), знайти курси англійської мови для імміграції в Канадуале й мати план. Особливо це стосується родин, адже треба бути готовими влаштувати нове життя з початку: продумати місце проживання, зайнятися пошук школи або коледжу для дитини, записатися до сімейної клініки, отримати необхідні документи, відкрити рахунок і багато іншого.

Тож офіційний представник на співбесіді може поцікавитися цією інформацією. Не є обов’язковим водночас дати конкретні відповіді на ці запитання, але є важливим продемонструвати вашу готовність до імміграції та розуміння того, що вас чекає.   

Ще одне можливе питання стосується медичного огляду. Тут ситуація неоднозначна: працювати в Канаді без проходження медогляду можна, але не дуже й варто. Адже в цьому випадку вам буде недоступна ціла низка професій, які передбачають “близький контакт з людьми”. Про медичний огляд слід задуматися ще в Україні. Хоча хороша новина в тому, що медогляд можна пройти і після прильоту до Канади протягом перших 90 днів. Медогляд проходиться за власні кошти.

Також можна отримати питання про вакцинацію. Слід розуміти, що пандемія нікуди не поділася. Чудово, якщо ви маєте документ, який підтверджує вакцинацію від ковіда. Але якщо ви не встигли зробити щеплення або прищепилися частково, ви все ще можете в'їхати в Канаду з цим новим дозволом.

У такому разі доведеться відсидіти карантин та пред'явити результати тестів. Всі, хто прибув до Канади, також повинні використовувати ArriveCAN – це програма для відстеження інформації про мандрівників у період пандемії.

Чого краще уникати на співбесіді англійською мовою

Під час співбесіди важливо надавати точну та правдиву інформацію щодо себе та членів родини. Офіційний представник фіксує всі отримані відповіді. Правила програми CUAET розповсюджуються на всіх українців, тож отримати дозвіл на імміграцію значно легше. Але відповіді можуть мати прямий вплив на отримання відкритого дозволу на працевлаштування.

Відповіді на питання мають стосуватися вказаного терміну перебування в Канаді за програмою. Не слід згадувати, що ви плануєте затриматися в Канаді назавжди. Канада дає можливість продовжити термін перебування, а офіційне працевлаштування може сприяти подальшому постійному проживанню в країні. Проте на першому етапі ви лише іммігруєте в країну через наслідки ситуації в Україні, які мають на вас прямий або відносний вплив.

Слід уникати й великої кількості запитань в сторону офіційного представника. В першу чергу, питання ставляться до вас, як кандидата на імміграцію. В кінці після пояснень завжди є можливість задати кілька уточнюючих запитань щодо працевлаштування.

Друзі, сучасне життя важко уявити без знань англійської мови. В нашій школі можна обрати курс для будь-якого віку та для різних цілей, тож головне зробити перший крок і записатися на навчання.

Записатися на безкоштовний урок
Дякуємо! Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Блог