Підтягни англійську за літо ☀️ ТИСНИ зараз та отримай 1000 грн на навчання! 🎁

Як писати дату в англійській мові

  Зміст статті:

 • Написання дат в англійській мові
 • Як пишуться дати англійською в американському і британському варіантах
 • Як правильно прочитати дату англійською
 • Як правильно поцікавитись щодо дня тижня чи певної дати?

Щодня ми маємо справу з датами: при виконанні домашніх завдань, написанні emailів, різного роду повідомлень та під час спілкування. Наприклад, знання форматів написання дати в англійській мові, що використовуються в різних країнах, дозволяє уникнути непорозумінь, помилок та покращити комунікацію. Пропонуємо розглянути все, що може бути корисним і цій темі, коли ви вивчаєте англіську онлайн.

Написання дат в англійській мові

У датах англійською мовою використовуються числівники для позначення дня, місяця та року. Основні числівники, які використовуються в датах, такі:

 • Для позначення дня: використовуються порядкові числівники від 1 до 31. 
 • Для позначення місяця: використовуються іменники місяців (January, February, March тощо) або їх скорочені форми (Jan, Feb, Mar тощо).
 • Для позначення року: використовуються кількісні числівники з чотирма цифрами. Наприклад, 2022 - two thousand twenty-two.

Крім того, у деяких випадках можуть використовуватися й інші числівники, наприклад:

 • В датах з часом використовуються числівники для позначення години та хвилини. Наприклад, 3:45pm – three forty-five p.m.
 • У датах, які включають часові зони, можуть використовуватися числівники для позначення різниці в годинах між двома часовими зонами. Наприклад, GMT+5 – Greenwich Mean Time plus five hours.
 • У датах, які включають одиниці, такі як дні, години або хвилини, використовуються числівники для позначення кількості цих одиниць. Наприклад, 3 days – three days, 5 hours – five hours, 30 minutes – thirty minutes.

Отже, для правильного написання дати в англійській мові важливо знати, які числівники використовуються для позначення дня, місяця та року, а також для позначення часу та інших параметрів дати.

Як пишуться дати англійською в американському і британському варіантах

Формати дат в англійській мові можуть відрізнятися в залежності від країни. Ось основні правила написання дати в англійській мові у американському та британському форматі:

Британський формат дати

У британському форматі дати день записується першим, за яким йде місяць та рік. Місяці часто записуються скорочено, наприклад, Jan, Feb, Mar, і т.д., і розділені пробілом від дня та року. Наприклад: 19 March 2023; 27 July 2004; 8 September 1985.

У британському варіанті дати часто використовуються порядкові числівники для днів, наприклад, 19th March 2023. Також, час найчастіше вказують у 24-годинному форматі: 18:30; 13:15; 17:25.

Американський формат дати

У американському форматі дати місяць записується першим, за яким слідує день та рік. Місяці зазвичай повністю написані і розділені комою від дня та року. Наприклад: March 19, 2023; July 27, 2004; September 8, 1985.

У деяких випадках, особливо при офіційному записі, використання дати в англійській мові у документах, можна використовувати скорочення для місяців, наприклад, Jan для January, Feb для February, і т.д. Можна використовувати абревіатуру року, наприклад, '23 замість 2023. Також, час найчастіше вказують у 12-годинному форматі: 6:30; 1:15; 5:25, але обов’язково додають a.m та p.m.

У деяких інших країнах, наприклад, у Канаді та Австралії, також використовуються формати дат, що відрізняються від американського та британського варіантів. Наприклад, у Канаді та Австралії частіше використовується формат дати, що схожий на британський, зі скороченими місяцями та порядковими числівниками для днів.

Як правильно прочитати дату англійською

Прочитання дати в англійській мові зазвичай теж залежить від формату запису дати.

Британський формат дати

У британському форматі дати, де день йде перед місяцем, дату можна прочитати наступним чином: спочатку порядкове число дня, за яким слідує скорочена назва місяця, та потім рік. 

Наведемо приклади: 

 • дата 19/03/2023 прочитується як “nineteenth of March, twenty twenty-three”
 • дата July 27, 2004 прочитаується як “twenty-seventh of July, two thousand and four”

Американський формат дати

У американському форматі дати, де місяць йде перед днем, дату можна прочитати наступним чином: спочатку назва місяця, за яким слідує порядкове число дня, та потім рік. 

Наведемо приклади: 

 • дата 03/19/2023 прочитується як “March nineteenth, twenty twenty-three”
 • дата September 8, 1985 прочитується як “September eighth, nineteen eighty-five”

Те, як ми називаємо роки в англійській мові відрізняється від того, як ми зробимо це українською. Англійською ми назвемо спочатку перші 2 цифри, а потім другі 2.

 • 1985: розпадається на 19 та 85 і вимовляється як ‘дев'ятнадцять вісімдесят п'ять’ – nineteen eighty-five

1839 – eighteen thirty-nine

1979 – nineteen seventy-nine

 • Починаючи з 2001, називаємо роки таким чином:

2006 – two thousand and six 

2010 – two thousand and ten або twenty ten

2016 – two thousand and sixteen або twenty sixteen

Як правильно поцікавитись щодо дня тижня чи певної дати?

Якщо ви хочете запитати про день тижня, ви можете скористатися такими фразами:

 • What day is it today? Який сьогодні день?
 • What day of the week is it? Який сьогодні день тижня?
 • What's the date today? Яка сьогодні дата?

Якщо ви хочете запитати про певну дату, ви можете скористатися такою фразою:

 • What’s the date on Monday/Tuesday/Wednesday/etc.? Яка буде дата в понеділок/вівторок/середу та інші дні тижня?

Після того, як ви дізнаєтеся день тижня або певну дату, ви можете скористатися наступними фразами для відповіді:

 • Today is… [day of the week]. Сьогодні… [назва дня тижня].
 • The date is… [month/day/year]. Сьогодні… [місяць/день/рік].
 • On… [day of the week], it will be… [month/day/year]. У… [назва дня тижня] буде [місяць/день/рік]... .

Насправді, правильне позначення дат – лише питання практики. Чим частіше ви називаєте їх, тим швидше навчитеся автоматично їх використовувати. Найголовніше – чітко розуміти, в якому форматі записують дати в різних країнах. Ефективне вивчення англійської можливо при відвідування курсів англіської для дорослих, чи курсів англіської для дітей.

Записатися на безкоштовний урок
Дякуємо! Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Блог