Підтягни англійську за літо ☀️ ТИСНИ зараз та отримай 1000 грн на навчання! 🎁

Де брати час для вивчення англійської мови?

  Зміст статті:

 • Як краще вчити англійську: онлайн або офлайн?
 • Як вивчати англійську з нуля: покрокова інструкція
 • Як перевірити рівень володіння англійською мовою онлайн?
 • Методики вивчення англійської мови
 • Як вивчити англійську вдома або у будь-якій точці світу за допомогою онлайн-занять
 • Основні помилки при швидкому вивченні англійської мови

Знаходити час на вивчення англійської мови може бути справжнім викликом через напружений розклад і повсякденні обов'язки. Однак, якщо англійська вам потрібна, то з правильним плануванням і налаштуванням пріоритетів, ви зможете знайти час для вивчення навіть, коли все розписано по хвилинам. В нашій статі ми надамо критичні поради та ефективні інструменти, щоб у вас була можливість вивчити англійську. 

Як краще вчити англійську: онлайн або офлайн?

Вивчення англійської мови відкриває нові можливості для кар'єрного зростання, подорожей та особистісного розвитку. Проте досить часто виникає питання: як краще вчити англійську – на онлайн чи офлайн курсах? 

Онлайн навчання англійської мови стає все більш популярним варіантом завдяки своїй зручності та доступності. Ви можете вчити англійську з будь-якої точки світу, обираючи зручний для вас час. Заняття можуть бути інтерактивними, з використанням відео-, аудіо- та ігрових активностей, що зробить процес навчання більш захоплюючим.

З іншого боку, офлайн вивчення англійської мови також має свої переваги, серед яких можна виділити зосередженість та мінімум відволікаючих факторів під час занять. І такі уроки дозволяють сформувати мотивацію та дисципліну, які часто важче підтримувати під час самостійного онлайн навчання.

Насправді, ідеальним варіантом може бути поєднання онлайн та офлайн навчання. Онлайн курси дозволяють закласти міцну теоретичну базу, а офлайн заняття допоможуть відпрацювати розмовні навички та подолати мовний бар'єр. Вибір між онлайн та офлайн курсами залежить від ваших цілей, стилю навчання, бюджету та наявного часу. 

Наша школа англійської мови EnglisHouse пропонує як онлайн, так і офлайн програми, адаптовані під ваші потреби. Тому запрошуємо на курси англійської мови онлайн малечу з трьох років, школярів та дорослих! Спершу, запишіться на безкоштовне пробне заняття, щоб визначити з методистом, який формат навчання підходить вам найкраще. 

Як вивчати англійську з нуля: покрокова інструкція

Хочете вивчати англійську мову, але не знаєте, з чого почати? Ми готові допомогти вам з кожним кроком на вашому шляху до мовної майстерності. Нижче наведено покрокову інструкцію, яка допоможе вам вивчити англійську з нуля. Ще більше корисних порад представлено у нашому відео:

 • Визначення мети та дедлайнів

Перший крок на шляху до оволодіння мовою – чітко визначити свою мету та встановити реалістичні дедлайни. Чому це важливо? Чітка мета допоможе вам зрозуміти, якого рівня англійської потрібно досягти і скільки часу та зусиль для цього знадобиться. Дедлайни ж забезпечать необхідну дисципліну та мотивацію для регулярних занять.

Приклади цілей вивчення англійської:

 • Скласти іспит на рівень B2, щоб вступити до університету за кордоном (орієнтовний дедлайн – 1 рік).
 • Вільно спілкуватися англійською для роботи в міжнародній компанії (6-12 місяців).
 • Подорожувати англомовними країнами та розуміти розмовну мову (3-6 місяців).

Визначаючи свою мету, будьте максимально конкретними. Замість "вивчити англійську" краще сформулювати "досягти рівня В2 для вільного читання та письма". Це допоможе точніше розрахувати необхідний час та підібрати відповідні курси і матеріали.

Встановлюючи дедлайни, врахуйте свій поточний рівень англійської, час, який ви можете приділяти навчанню щодня/щотижня, та особливості вибраного методу (онлайн, офлайн чи змішане навчання). Реалістичні терміни забезпечать мотивацію та допоможуть відстежувати прогрес.

 • Поєднання занять з викладачем та самостійної роботи

Вивчення англійської вимагає систематичної та цілеспрямованої роботи. Досягти значного прогресу допоможе правильне поєднання занять з досвідченим викладачем та регулярної самостійної практики. 

Професійний викладач англійської мови зможе закласти міцний фундамент знань та допоможе опанувати важливі аспекти мови – граматику, вимову, лексику. Під час занять ви матимете можливість ставити запитання, отримувати зворотний зв'язок та корекцію помилок.

У нашій школі ми пропонуємо як індивідуальні, так і групові заняття англійської з локальними викладачами та носіями мови. Завдяки міні-групам (до 4 учнів) ви зможете отримувати достатньо уваги від викладача.

Ефективне вивчення мови неможливе без регулярної практики. Самостійна робота дозволить закріпити отримані на заняттях знання та сформувати необхідні навички. Ось деякі корисні активності:

 • виконання домашніх завдань від викладача
 • читання книг, журналів, новин англійською мовою
 • перегляд фільмів, серіалів та відео на YouTube
 • прослуховування подкастів та музики
 • ведення щоденника та написання невеликих текстів
 • використання мобільних застосунків для вивчення слів

Регулярність та різноманітність завдань стануть запорукою постійного прогресу. Встановлюйте досяжні цілі та закріплюйте нові знання відразу після їх отримання. Пам'ятайте, що поєднання занять з викладачем та самостійної роботи допоможе вам максимально ефективно опанувати англійську мову з нуля. Курс "Англійська для дорослих онлайн" чудово підійде для всіх, хто працює та бажає поєднати вивчення мови, але часу для самостійного опрацювання матеріалів - не знаходиться. Ми підберемо індивідуальний графік та найбільш підходящого викладача саме для вас!

 • Ефективно розподіляємо час

Вивчення англійської з нуля вимагає не лише наполегливості, а й уміння правильно розподіляти свій час. На третьому етапі нашої покрокової інструкції ми розглянемо, як ефективно організувати процес навчання для максимального прогресу:

Складіть реалістичний графік
Почніть з аналізу свого щоденного розкладу та визначте, скільки часу ви можете присвятити вивченню англійської. Для помітного прогресу рекомендується займатися щонайменше 40 хвилин на день або 4-5 годин на тиждень. Розподіліть ці години на невеликі проміжки часу протягом дня або тижня.

Практикуйте щодня
Регулярність дуже важлива. Краще займатися англійською по 30 хвилин щодня, ніж 3 години раз на тиждень. Це допоможе сформувати звичку і закріпити нові знання. Починайте та завершуйте день з невеликої практики.

Комбінуйте різні види діяльності
Для ефективного запам'ятовування інформації корисно чергувати різні типи завдань: читання, прослуховування, письмо, вивчення слів тощо. Це допоможе уникнути монотонності та втомлюваності.

Встановлюйте чіткі цілі
На початку кожного тижня визначайте конкретні цілі – скільки нових слів потрібно вивчити, яку граматичну тему пройти або яку розмовну ситуацію відпрацювати. Це додасть мотивації та допоможе відстежувати прогрес.

Знаходьте час для практики у повсякденних справах
Перегляньте свій щоденний розклад та визначте, коли і де ви можете практикувати англійську: під час прогулянок, поїздок на роботу, приготування їжі тощо. Прослуховуйте аудіокниги, подкасти або практикуйте розмовну мову.

 • Розставляємо пріоритети

Після того як ви вже визначилися з метою, типом занять та знайшли час на заняття, не менш важливо буде визначити пріоритети у вашому навчанні англійської мови. Ось кілька порад, як це зробити:

Визначте ваші слабкі місця
Розгляньте свої навички англійської мови і визначте, в яких аспектах ви відчуваєте себе менш впевненими. Це може бути граматика, словниковий запас, або вимова.

Фокусуйтеся на потребах
Зверніть увагу на ваші особисті потреби та мету вивчення англійської мови. Наприклад, якщо ви вчите мову для роботи, акцентуйте увагу на термінології вашої галузі.

Розподіліть час
Приділіть більше часу тим аспектам англійської мови, які потребують особливої уваги. Наприклад, якщо ви маєте проблеми з граматикою, відведіть більше часу на вивчення правил та вправи.

Не забувайте про збалансованість
Хоча важливо фокусуватися на слабких місцях, не забувайте про розвиток усіх аспектів мови. Збалансований підхід допоможе вам стати більш впевненим та компетентним у володінні англійською мовою.

Встановлення пріоритетів у вивченні англійської мови допоможе вам оптимізувати час та зусилля, щоб досягти вашої мети найефективніше. 

 • План вивчення граматики та лексики

Граматика та лексика – це фундамент, на якому будується знання англійської мови. Без міцного засвоєння цих аспектів буде важко опанувати інші навички: читання, письмо, аудіювання та розмовну практику. На п'ятому кроці ми допоможемо вам скласти ефективний план вивчення граматики та збагачення словникового запасу.

Граматика:

Починайте з найпростіших тем: присвійні займенники, дієслова "to be" та "to have", стверджувальні та питальні речення, порядок слів.
Поступово переходьте до складніших тем: часи, модальні дієслова, пасивний стан, умовні речення тощо.
Не намагайтеся охопити все відразу. Розбийте граматичний матеріал на логічні блоки та засвоюйте їх послідовно.
Після вивчення нової теми обов'язково практикуйтеся: виконуйте вправи, складайте власні приклади.
Регулярно повертайтеся до вивчених тем, щоб закріпити знання.

Лексика:

Починайте з найбільш вживаної лексики: слова на позначення кольорів, чисел, родинних зв'язків, емоцій, їжі тощо.
Опановуйте нові слова тематичними групами: "Подорожі", "Спорт", "Робота" та інші, що відповідають вашим інтересам.
Виділяйте час на запам'ятовування нових слів щодня: використовуйте картки, застосунки, створюйте власні асоціації.
Практикуйте нову лексику у контексті: читайте тексти, прослуховуйте аудіо, складайте власні речення та діалоги.
Не забувайте регулярно повторювати вивчені слова та поповнювати свій словниковий запас.

У нас нас сайті є перелік тем, які вивчаються на кожному з рівнів англійської мови. Детально з планом навчання можна ознайомитись, перейшовши на цікавий для вас рівень.

 • Контроль та аналіз прогресу

Вивчення англійської мови з нуля – це марафон, а не спринт. Для досягнення помітного прогресу необхідно регулярно контролювати свої успіхи та вносити необхідні корективи в процес навчання. Саме цьому присвячений наш наступний крок.

Тестування та екзамени
Періодичне проходження тестів та іспитів дозволить об'єктивно оцінити рівень ваших знань. Результати покажуть, які навички потребують додаткової уваги, а які ви вже добре опанували. Наша школа пропонує проходити проміжні тести після кожного модуля та фінальні тести після завершення кожного рівня.

Особистий щоденник
Ведіть щоденник свого прогресу у вивченні англійської. Записуйте нові слова, фрази та граматичні правила, які ви вивчили. Робіть нотатки про складні моменти, над якими варто ще попрацювати. Такий щоденник допоможе відстежувати власні успіхи та мотивувати до подальшої роботи.

Зворотний зв'язок від викладача
Регулярно консультуйтеся з викладачем стосовно свого прогресу. Досвідчений педагог зможе об'єктивно оцінити ваші сильні та слабкі сторони, надати рекомендації щодо покращення навичок та скоригувати програму навчання за потреби. Особливо це важливо на початкових етапах. Ми маємо курс "Англійська для початківців онлайн", де наші професійні викладачі допоможуть адаптуватись до навчання та із радістю вивчати англійську мову!

Виконання домашніх завдань
Не ігноруйте домашні завдання від викладача – вони розроблені спеціально для закріплення пройденого матеріалу та відпрацювання складних моментів. Своєчасне та ретельне виконання домашньої роботи значно підвищить ефективність навчання.

Встановлення нових цілей
Коли ви досягнете певного рівня англійської, переглянете свої цілі. Можливо, вам захочеться розвинути нові навички або поглибити вже набуті знання. Не зупиняйтеся на досягнутому – регулярне оновлення цілей допоможе зберегти високу мотивацію.

Як перевірити рівень володіння англійською мовою онлайн?

Перевірка рівня дозволяє вам зрозуміти, наскільки ви впевнено володієте англійською мовою на даному етапі. Це стане вашою стартовою точкою, з якої ви будете вдосконалювати свої навички. Наша школа англійської мови EnglisHouse надає можливість всім новим студентам пройти безкоштовне вступне заняття з методистом школи. 

Під час безкоштовного заняття методист, проходячи з вами тестування, більше спілкується, ставить питання, багато що вам пояснює відразу. І ні, ми не ставимо оцінки, але коментуємо вам, які теми ви знаєте гарно, над якими ще будемо працювати, підказуємо, на якому рівні вам буде комфортно.

Якщо на початку, ви хотіли би пройти тестування самостійно, то дуже радимо завітати на наш сайт. В меню ви можете відшукати розділ – Тест з англійської, обрати тест для відповідного віку та детальніше подивитися на свої знання.

Рекомендуємо не обирати варіанти занадто швидко, приділіть на тест – 20-25 хвилин. Обмірковуйте кожно відповідь, пригадуйте форми, але якщо впевнені, що точно не знаєте відповідь, то краще обирайте варіант don’t know. Тоді ваш результат в кінці буде максимально точним, і ви дізнаєтесь ваш рівень за шкалою CEFR.

Звичайно, для визначення повноцінних знань без методиста не обійтися, але це буде вашим наступним кроком. Записуйтесь на безкоштовне вступне заняття з методистом, дізнавайтесь усі корисні поради щодо навчання та покращуйте вашу англійську до якісно нового рівня.

Методики вивчення англійської мови

Вивчення англійської мови – це захоплюючий інтелектуальний шлях, але яка методика найкраще підходить саме вам? Ось огляд деяких найпопулярніших методик, які є актуальними під час навчання на наших курсах:

 • English Everywhere 

Ми розробляємо та інтегруємо у навчання матеріали, які роблять наші програми яскравими та незабутніми, створюючи педагогічне середовище, де задіяні всі елементи навчального простору.

 • Immersion

Методика занурення передбачає, що 70% часу на занятті – усна розмовна практика. Імітує природний процес засвоєння рідної мови шляхом цілковитого зануренню в англійське мовне середовище. Теорія мінімальна, увага зосереджена на інтенсивній комунікації з викладачем та одногрупниками. Метод ефективний, але вимагає значних зусиль та повної віддачі.

 • Communicative approach

Ця методика зосереджена на розвитку розмовних навичок та спонтанному спілкуванні англійською. Заняття проходять у формі діалогів, дискусій та рольових ігор із мінімумом граматичної теорії. Комунікативний підхід ефективний для тих, хто прагне швидко досягти рівня впевненої англомовної комунікації.

 • Interactivity

Сучасні технології дозволяють поєднувати різноманітні підходи до вивчення англійської в одній методиці. Інтерактивні відео, ігри, аудіо та письмові вправи забезпечують комплексний розвиток усіх мовних навичок у зручному форматі. Інформація видається не у вигляді лекції, а в ігровій формі, формі спілкування, які дозволяють бути не спостерігачем, а учасником процесу навчання.

 • Personalized learning

Цей підхід передбачає персоналізований підхід до навчання, де викладач враховує індивідуальні потреби та цілі студента. Індивідуалізоване навчання дозволяє студентам сконцентруватися на тих аспектах мови, які для них найважливіші.

Не існує універсальної методики, яка б підходила для всіх студентів. Різні люди мають різні стилі навчання, цілі, потреби та переваги. Тому одна методика може бути дуже ефективною для одних і непрацюючою для інших. Вивчення мови – це індивідуальний процес, і важливо підібрати методику, яка відповідає вашому стилю навчання та викликає максимальний успіх.

Як вивчити англійську вдома або у будь-якій точці світу за допомогою онлайн-занять

Чи прагнете ви опанувати англійську мову, але не маєте можливості регулярно відвідувати заняття через брак часу або віддаленість від шкіл? Завдяки онлайн-курсам та індивідуальним заняттям від нашої школи EnglisHouse ви можете вивчати англійську у зручному для вас темпі з будь-якої точки світу.

Хочемо підкреслити основні переваги онлайн-навчання в EnglisHouse:

 • Гнучкість і свобода

Займайтеся англійською згідно в комфортний для вас час. Уроки доступні з Пн по Нд з 09:00 до 21:00. Групи мають стабільний та незмінний розклад, а індивідуальні заняття можна скасувати, попередивши за 24 години до уроку.

 • Індивідуальний підхід

Під час онлайн-занять викладач фокусується  не лише на програмі, але й прислухається до ваших особистих побажань, що дозволяє повністю зосередитись на ваших потребах та цілях.

 • Комфортне середовище

Навчайтеся вдома або в іншому зручному місці, уникаючи стресу та переїздів пов'язаних з відвідуванням офлайн-шкіл.

 • Інтерактивність та новітні методики

Використання сучасних технологій, презентацій, дошок та інтерактивних матеріалів забезпечує високу ефективність занять.

 • Економія часу та коштів

Немає потреби витрачати гроші та час на транспорт та дорогу до школи.

У нашій онлайн-школі англійської мови ви отримаєте:

 • чіткий план на досягнення кожного ступеня навчання
 • доступ до онлайн-платформи для тренувань і закріплення матеріалу
 • гнучкий графік і можливість вибору інтенсивності
 • сучасні навчальні матеріали з використанням онлайн ресурсів

Долучайтеся до безкоштовного вступного заняття онлайн вже сьогодні. Зручний спосіб вивчити англійську без обмежень у часі та місці знаходження.

Основні помилки при швидкому вивченні англійської мови

Англійська мова відкриває безліч можливостей. Тож бажання швидко її опанувати цілком зрозуміле. Проте часто на шляху до досягнення цієї мети трапляються типові перешкоди, які можуть сповільнити або навіть зупинити ваш прогрес. Розглянемо основні помилки при швидкому вивченні англійської та як їх уникнути.

 • Відсутність чіткого плану

Починати вивчення англійської без конкретної мети та системності – одна з найпоширеніших помилок. Встановіть реалістичні цілі, складіть графік занять та дотримуйтесь його. Це забезпечить належний темп просування та мотивацію.

 • Нехтування базовими знаннями 

Прагнення швидко оволодіти складними аспектами мови часто призводить до поверхневого засвоєння фундаментальних правил граматики, фонетики та лексики. Приділіть достатньо часу вивченню основ – це прискорить подальше навчання. Запрошуємо на курси англійської для школярів онлайн, щоб отримати якісну базу ще зі школи та далі розвивати свої навички!

 • Недостатня практика 

Самих лише теоретичних знань замало. Регулярно відпрацьовуйте вивчений матеріал на практиці: читайте, пишіть, слухайте та говоріть англійською якомога частіше. Без практики знання швидко забуваються.

 • Ігнорування зворотного зв'язку 

Під час самостійного навчання легко пропустити власні помилки. Періодично консультуйтеся з досвідченим викладачем англійської, який допоможе їх виявити та виправити на початковому етапі.

 • Нереалістичні очікування 

Запам'ятайте: опанування будь-якої мови вимагає часу та зусиль. Не розчаровуйтеся через повільний початковий прогрес. Дотримуйтесь системного підходу – і результати обов'язково прийдуть.

Уникайте цих основних помилок та досягніть успіху у вивченні англійської мови.

Записатися на безкоштовний урок
Дякуємо! Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Блог