Липнева спекотна знижка 🔥 ТИСНИ зараз та отримай 1000 грн на всі курси 🤩

Навчання дітей англійської: особливості та практичні поради

  Зміст статті:

 • З якого віку краще починати вивчати англійську?
 • Важливість вивчення англійської для дітей
 • З чого почати навчання дітей англійській мові?
 • Як підтримати інтерес та заохочувати дитину до вивчення англійської?
 • Найкращий формат домашнього завдання для дітей
 • Додатки та ресурси для вивчення англійської мови для дітей
 • Навчання англійській мові онлайн для дітей та його ефективність

icon lamp Пройти тест

Вивчення англійської мови в ранньому віці є важливим етапом у розвитку дитини, що може відкрити перед нею безліч можливостей у майбутньому. Запровадження англійської в навчальну програму допомагає розвивати когнітивні здібності, пізнавати культурне розмаїття та підтримувати спілкування. Запрошуємо на курси англійської для дітей онлайн, де ми зможемо допомгти полюбити англійську, вашою дитиною!

Правильна методика навчання мови відіграє ключову роль у формуванні мовленнєвих навичок та зацікавленості у дитини. Ефективне використання ігор, пісень, розвиваючих вправ та інтерактивних методів стає основою для успішного навчання. У даній статті ми розглянемо особливості навчання англійської мови дітей та надамо практичні поради для батьків, які бажають стимулювати розвиток мовних здібностей дітей.

З якого віку краще починати вивчати англійську?

Вивчення англійської мови з дитинства відкриває багато можливостей для дитини на протязі всього життя. Питання про те, з якого віку краще починати цей процес, є джерелом постійних дебатів серед педагогів та батьків. Багато експертів з педагогіки мов погоджуються, що найбільш оптимальний час для початку вивчення англійської – це вік від 3-х до 7-ми років. 

Англійська онлайн для дошкільнят - це чудові курси, які допоможуть в індивідуальному форматі почати вивчення англійської вашої дитини від трьох років.

У цьому віці дитячий мозок особливо здатний до вивчення мови, а дитина ще не навчилася мислити мовою рідної культури, тому вона може легше відчувати нову мову як природну. Почати навчання на ранньому етапі дозволяє створити міцну мовну основу для майбутнього розвитку та полегшує адаптацію до вивчення англійської на більш продуктивному рівні у подальшому житті.

Проте варто зазначити, що готовність дитини до вивчення мови залежить від її індивідуальних особливостей та розвитку. Деякі діти можуть виявити більшу зацікавленість та успішність у вивченні мови від раннього віку, в той час як інші можуть виявити цікавість і продемонструвати результати в пізнішому віці. Тому важливо стежити за реакцією дитини на процес навчання та дозволяти їй розвиватися власним темпом.

У будь-якому віці, навчання англійської мови може бути цікавим та захоплюючим процесом, особливо якщо використовувати ігрові методики, інтерактивні вправи та розвиваючі активності. Основна мета – створити позитивне сприйняття мови та стимулювати дитину до вивчення і розуміння англійської.

Важливість вивчення англійської для дітей

Вивчення англійської мови для маленьких дітей визначається великою кількістю факторів. Однак, нещодавні дослідження в області розвитку мозку та навчання показали, що вивчення англійської мови у ранньому дитинстві має численні переваги, які впливають на розвиток дитини на протязі всього її життя.

 • По-перше, раннє вивчення англійської мови сприяє розвитку когнітивних навичок дитини, таких як концентрація, пам'ять та мовленнєва реакція. Молодший вік дозволяє дитині легко вбирати нову інформацію та розвивати мовні навички у найбільш природний спосіб.
 • По-друге, вивчення англійської мови з раннього віку сприяє формуванню культурної та мовної гнучкості. Діти, які вивчають іноземні мови, навчаються розуміти та поважати різноманітність культур та традицій, що розширює їхні горизонти та сприяє розвитку толерантності та готовності для нових досвідів.
 • Крім того, вивчення англійської мови з раннього віку відкриває безліч можливостей для майбутньої кар'єри та освіти. У сучасному світі зростає потреба в міжнародних комунікаціях, і знання англійської мови може стати ключем до доступу до багатьох можливостей у майбутньому.

Отже, вивчення англійської мови для маленьких дітей має велике значення як для їхнього особистісного розвитку, так і для їхньої майбутньої успішності у світі, що стає все більш глобалізованим. 

З чого почати навчання дітей англійській мові?

Почати навчання англійської мови у дітей важливо з урахуванням їх віку та рівня підготовки. Пропонуємо ознайомитись з тим, як вдало почати свій шлях до вивчення мови.

 • Створіть мотивацію

Поясніть дитині, чому важливо вивчати англійську мову. Згадайте про подорожі, спілкування, комп’ютерні ігри та можливості у майбутньому.

 • Оцінка рівня знань та вибір курсу

Почніть з оцінки поточного рівня володіння мовою. Це допоможе адаптувати програму до потреб вашої дитини. 

У нас в EnglisHouse для дітей проходить безкоштовне вступне заняття з методистом школи в Skype або Zoom. На цьому занятті ви зможете познайомитися з нашою методикою, визначити рівень знань з англійської мови, обговорити цілі та завдання навчання, які ви ставите перед школою, подивитися і протестувати нашу онлайн платформу. Також ви погодите організаційні питання: розклад, частоту, дату старту навчання. Рекомендуємо ознайомитись з тим, як проходить безкоштовне вступне заняття з англійської для дітей.

 • Стежте за розпорядком дня

Додайте заняття з англійської мови до розкладу дня вашої дитини. Встановіть час для навчання, наприклад, після сніданку або після школи.

 • Хваліть та підтримуйте

Хваліть свою дитину за будь-які зусилля та досягнення у вивченні англійської мови. Підтримуйте її та демонструйте, що ви пишаєтеся її зусиллями.

 • Запровадьте нагороди

Застосовуйте систему нагород за досягнення в навчанні мови, наприклад, маленькі подарунки або підсумкові бали за успішне виконання завдань.

Ці поради допоможуть створити позитивне та ефективне середовище для вивчення англійської мови вашої дитини.

Як підтримати інтерес та заохочувати дитину до вивчення англійської?

Заохочення дитини до вивчення англійської мови та збереження її інтересу – це ключові елементи успішного навчання. Ось кілька порад для батьків, як підтримувати інтерес та мотивацію дитини до вивчення англійської мови:

 • Робіть акцент на ігрових методах навчання. Окрім занять на курсах можна вдома використовуйте настільні та рухливі ігри, квести, головоломки англійською. Так діти засвоюють матеріал легше та цікавіше.
 • Підключайте аудіовізуальні матеріали – пісні, мультфільми, книжки. Наприклад, разом можна подивитись улюблений мультик, але англійською. Це розвиває сприйняття мови на слух і робить процес захопливим. Запрошуємо на курси англійської онлайн, де ви зможете разом із дитиною вивчати англійську та розуміти на слух не тільки мульфільми, а й складніші за рівнем фільми.
 • Хваліть та заохочуйте дитину за кожне досягнення та зусилля. Придумайте систему нагород – наліпки, значки, привілеї.
 • Практикуйте англійську в повсякденному житті – під час прогулянок, поїздок, у магазині. Так вона стане природною.
 • Залучайте інших членів родини до вивчення англійської разом. Це підтримуватиме інтерес та мотивацію.
 • Відвідуйте тематичні майстер-класи, розмовні клуби, заняття з носіями мови. Це додасть ентузіазму. У нас в EnglisHouse щомісяця проходять бонусні безкоштовні розмовні онлайн заняття з носіями мови. Це групове тематичне заняття, під час якого діти спілкуються з викладачем та один з одним і відбувається повне занурення в англомовне середовище.
 • Підкреслюйте практичну цінність англійської – можливість подорожувати, дивитися фільми або YouTube англійською, спілкуватися.

Будьте терплячими та створюйте доброзичливу атмосферу навчання. Головне – зробити вивчення англійської цікавим, невимушеним і захопливим процесом для дитини.

Найкращий формат домашнього завдання для дітей

Найкращий формат домашнього завдання для дітей – це той, який сприяє їх навчанню та розвитку, відповідає їх потребам і здібностям, а також підтримує їх інтерес до вивчення мови. Ось кілька важливих моментів, які сприяють виконанню домашнього:

 • Різноманітність завдань

Одноманітне домашнє завдання було б нецікаво виконувати навіть дорослом, а тим паче дитині. Тому варто комбінувати різні активность, серед яких може бути виконання письмових вправ, вивчення нових слів, перегляд відео або аудіоматеріалів, виконання проектів, розв'язання головоломок тощо.

 • Залучення інтерактивних платформ і ресурсів

В нашій школі у навчанні ми завжди використовуємо онлайн-платформу для студентів. Учні отримують доступ до інтерактивних вправ, ігор, квізів, відеоуроків та інших digital матеріалів, які можуть зробити не тільки навчання, але й домашнє завдання цікавішим.

 • Завдання, які відповідають рівню та потребам дитини

Важливо підібрати завдання, які відповідають рівню знань та здібностям дитини. Не варто виконувати завдання, які занадто складні або надто прості для рівня учня. Запрошуємо на курс "Англійська початкового рівня для школярів", де наші кваліфіковані викладачі створиди різноманітні програми для різних потреб, щоб досягти бажаного результату.

 • Підтримка самостійності

Домашнє завдання інколи мають стимулювати самостійність і автономність дітей. Наприклад, завдання з дослідженням, самостійне вивчення матеріалу за допомогою ресурсів в Інтернеті або створення проектів.

Загалом, найкращий формат домашнього завдання – це той, який сприяє активному і цікавому навчанню, розвитку навичок та здібностей дитини, а також стимулює її інтерес до вивчення англійської мови.

Додатки та ресурси для вивчення англійської мови для дітей

Наразі існує велика кількість ресурсів і додатків для вивчення англійської мови для дітей. Ринок освітніх технологій постійно розвивається, тому з кожним роком з'являється ще більше нових інструментів для вивчення мови. 

З цими ресурсами діти можуть вивчати англійську мову у вигляді ігор, відеоуроків, пісень, вправ та багато іншого. Багато з них також пропонують інтерактивний контент, що допомагає залучити дітей та збільшити їх мотивацію для вивчення мови.

Серед великої різноманітності корисних матеріалів щиро порекомендувати наступні ресурси:

Duolingo є популярним додатком для вивчення мов, і вони мають спеціальну версію для дітей, що допомагає їм вивчати англійську мову через ігри та інтерактивні вправи.

British Council пропонує велику кількість ресурсів для вивчення англійської мови для дітей різного віку. Їх веб-сайт містить лексику, ігри, відео, пісні та інші матеріали.

Веб-сайт і додаток PBS Kids містить велику кількість ігор, відео та інших розважальних матеріалів, які можуть допомогти дітям вивчати англійську мову.

Цей ресурс спеціалізується на освітньому контенті для дітей дошкільного віку, включаючи вивчення англійської мови, математики, різних наук та інших предметів.

Цей YouTube канал містить веселі та прості пісні англійською мовою, які підходять для дітей усіх вікових категорій.

Цей додаток створений спеціально для дітей, які вивчають англійську мову. Він містить ігри, пісні та вправи, спрямовані на розвиток навичок читання, письма, аудіювання та говоріння.

Ці ресурси можна поєднувати між собою для максимальної ефективності вивчення англійської мови. Важливо також забезпечити дітей можливістю вивчати мову через різні типи активностей.

Навчання англійській мові онлайн для дітей та його ефективність

Онлайн-навчання англійській мові для дітей може бути ефективним, якщо воно проводиться правильно і з використанням відповідних методик та ресурсів. Ось деякі ключові моменти, які дозволяють визначити ефективність онлайн-навчання для дітей:

 • Інтерактивність

Якісні онлайн-курси та платформи зазвичай мають інтерактивні вправи, ігри, відео та аудіо, які роблять процес навчання цікавим для дітей.

 • Структурованість

Програма навчання повинна мати чітку структуру, поетапне вивчення матеріалу, що дозволяє дітям засвоювати нові знання поступово. Також вона повинна враховувати індивідуальна особливості дитини та здібності.

 • Зворотний зв'язок

Можливість отримувати зворотний зв'язок від викладачів допомагає забезпечити належний рівень залучення батьків і відслідковувати прогрес дитини.

Самостійне навчання може бути менш ефективним для дітей, адже батькам може бути важко визначитися з правильними ресурсами та програмою за рівнем. Саме це варто залишити досвідченим викладачам. 

Тому запрошуємо на навчання до нашої школи англійської мови онлайн EnglisHouse. У нас проходять групові та індивідуальні заняття для дітей. Можна обрати:

 • загальний курс англійської для учнів від 3-х років та школярів будь-якого віку
 • курси з підготовки до ЗНО/НМТ та міжнародних іспитів Cambridge Exams
 • курси з носієм мови для розвитку розмовних навичок

В EnglisHouse ви знайдете не лише якісне навчання, а й підтримку та допомогу вам та дитині на кожному кроці. Ми віримо у кожного учня та прагнемо допомогти розкрити свій повний потенціал у вивченні англійської мови.
 

Записатися на безкоштовний урок
Дякуємо! Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Блог