Підтягни англійську за літо ☀️ ТИСНИ зараз та отримай 1000 грн на навчання! 🎁

Як вивчити англійську за рік? Поради та ресурси

  Зміст статті:

 • Скільки часу потрібно, щоб вивчити англійську?
 • Чому так часто потрібно вивчити англійську за рік?
 • Як визначити свій рівень англійської мови
 • Поради та ресурси, як вивчити англійську за рік
 • Основні помилки при швидкому вивченні англійської мови
 • Як розвивати розуміння англійської на слух

icon lamp Пройти тест

Вивчення англійської мови в наш час визначається не лише як корисна навичка, але й як необхідна умова успіху в різних сферах життя. Англійська є глобальною мовою комунікації, що відкриває двері до безлічі можливостей. В бізнесі володіння англійською робить вас більш конкурентоспроможним, дозволяючи легко взаємодіяти з міжнародними колегами та клієнтами. 

Школа англійської мови онлайн - надає учням гнучкість у виборі місця та темпу навчання, використання різноманітних ресурсів і технологій, що сприяє індивідуалізації процесу навчання та безпеці учнів, забезпечуючи доступ до освіти в будь-який час із будь-якого місця.

До того ж, знання англійської мови розширює можливості отримання високоякісної освіти та участі в міжнародних наукових дослідженнях. Це і важливий аспект культурного обміну, дозволяючи легко сприймати й передавати ідеї та цінності. Навички англійської також полегшують подорожі, відкриваючи світ туризму та дозвілля. Вивчення цієї мови – це інвестиція в особистий та професійний розвиток, яка несе численні вигоди у сучасному світі.

Скільки часу потрібно, щоб вивчити англійську?

Коли ми говоримо про вивчення іноземної мови, буде не дуже вірно говорити саме про вивчення мови повністю. Мова – "жива" система, яка постійно розвивається, тому неможливо осягнути її досконало. Але цілком реальним є досягнення певного мовного рівня або ж значне покращення навичок.

Міжнародна система CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) є стандартом, який визначає рівні володіння мовами для різних мов та для різних навчальних цілей. Ця система розроблена Радою Європи та широко використовується для оцінки рівня знань мови у всьому світі.

Система CEFR включає 6 основних рівнів володіння англійською мовою:

 • Elementary (A1) – 6-9 місяців

На цьому етапі ви вивчаєте базову граматику, прості фрази для повсякденного спілкування, можете розуміти та відповідати на прості запитання. Цей етап, може виявитись найскладнішим, тому ми запрошуємо на курси англійської мови для початківців, щоб допомогти зі стартом вивчення англійської мови!

 • Pre-Intermediate (A2) – 9-12 місяців

Ви розширюєте свій словниковий запас, вчитеся будувати прості речення у різних часах, можете підтримувати короткі діалоги на побутові теми.

 • Intermediate (B1) – 1-2 роки

Можна навчитися розуміти основний зміст текстів та аудіо/відео, висловлювати думки з різних тем, пояснювати свої наміри, думки та плани.

 • Upper-Intermediate (B2) – 2-3 роки

Ви маєте можливість розуміти складні тексти, можете гнучко й ефективно використовувати мову у суспільному, навчальному та професійному контекстах.

 • Advanced (C1) – 3-5 років

Ви розумієте широке коло складних текстів, можете вільно і грамотно висловлюватись на різноманітні теми, відчуваєте себе впевнено у соціальних і професійних ситуаціях.

 • Proficiency (C2) – 5+ років

На цьому етапі ви вільно читаєте, пишите та говорите, володієте багатим словниковим запасом, можете розуміти майже все почуте чи прочитане, висловлюєтесь досить грамотно й лаконічно.

Звичайно, швидкість опанування мови залежить від багатьох чинників: ваших здібностей, мотивації, можливості практики тощо. Але приблизні орієнтири допомагають спланувати процес навчання. Головне – систематичність і наполегливість.

Як покращити англійську за рік? Дивіться нове відео на нашому Youtube каналі!

Чому так часто потрібно вивчити англійську за рік?

Вибір вивчити англійську за рік часто пов'язаний з конкретними особистими або професійними цілями, а також з реалізацією новорічних резолюцій. Однак, важливо визнати, що вивчення будь-якої мови – це процес, який вимагає часу, наполегливості та систематичності.

Можна перелічити декілька причин, чому вивчення англійської за рік може бути стало популярним:

 • Рік – це відносно короткий період, який може надати чітку межу для досягнення конкретних цілей у вивченні мови.
 • Початок нового року викликає бажання зробити позитивні зміни в житті, і вивчення нової мови може бути частиною цього нового початку.
 • Багато хто ставить собі виклик вивчити англійську за рік для саморозвитку, розширення кругозору та нових можливостей.
 • Щоб вільно подорожувати, спілкуватися, знайомитися з людьми в англомовних країнах, за рік можна досягти гарного рівня англійської.
 • Для просування по службі чи зміни роботи на таку, де потрібна англійська, люди намагаються покращити рівень за рік. Англійська онлайн для дорослих - це чудова можливість для всіх, покращити свою англійську за бажаний термін!

Хоча рік може слугувати як мотивуючий термін, важливо також розуміти, що вивчення мови – це тривалий процес, і вагомі результати можуть бути досягнуті збалансованим та систематичним підходом протягом будь-якого періоду.

Як визначити свій рівень англійської мови

Щоб визначити свій рівень англійської мови, ви можете скористатися різними тестами та методами оцінки. Ось кілька шляхів, які допоможуть вам визначити свій рівень:

 • Пройти онлайн тестування. Існують різноманітні безкоштовні онлайн тести на визначення рівня англійської. Вони допоможуть оцінити ваші знання. На сайті нашої школи EnglisHouse є чудовий тест на визначення рівня англійської, який дозволить вам зрозуміти ваші знання наразі та порадить той рівень, який варто вивчати.
 • Порівняти себе з описом рівнів за шкалою CEFR (A1, A2, B1 тощо). Це допоможе проаналізувати, які компетенції у вас вже є, а що потрібно вдосконалити.
 • Пройти тестування в мовній школі. Перед стартом навчання в EnglisHouse ми запрошуємо всіх студентів пройти безкоштовне вступне заняття з методистом школи. Під час зустрічі методист визначає рівень володіння англійською, демонструє онлайн-платформу та навчальні матеріали, і, беручи до уваги цілі і результат тестування, допомагає підібрати найоптимальніший курс для вивчення англійської мови.
 • Поспілкуватися з носієм мови та з'ясувати, наскільки вільно ви можете висловлюватися і розуміти співрозмовника.
 • Пройти офіційне міжнародне тестування, наприклад Cambridge English, IELTS або TOEFL, щоб отримати найбільш точний результат та офіційний сертифікат.

Важливо пам'ятати, що оцінка рівня мови – це не стабільна оцінка, а скоріше спектр, і ваш рівень може змінюватися в залежності від ситуації та ваших ступенів підготовки.

Поради та ресурси, як вивчити англійську за рік

Покращення рівня англійської мови за рік – завдання визначене та досяжне. Дамо кілька порад та ресурсів, які можуть вам допомогти в цьому процесі:

 1. Сформулюйте конкретні та вимірювані цілі. Це може бути досягнення певного рівня за системою CEFR, розширення словникового запасу або підвищення навичок розуміння на слух.
 2. Створіть розклад вивчення та дотримуйтеся його. Регулярні короткі сесії ефективніше, ніж довгі та рідкі.
 3. Використовуйте різноманітні ресурси: переглядайте відео, слухайте подкасти, читайте книги та запишіться на онлайн-курси від EnglisHouse. Різноманітність допомагає уникнути нудьги та розширює спектр навичок.
 4. Якщо можливо, спілкуйтеся англійською якнайчастіше. Приєднуйтеся до розмовних груп, віртуальних класів або знаходьте партнерів для мовної практики.
 5. Дивіться фільми, серіали, слухайте музику або аудіокниги англійською мовою. Це допоможе вам звикнути до англійської вимови та покращити ваші знання.
 6. Користуйтеся додатками для вивчення англійської, таких як Duolingo, Promova та Memrise, які пропонують різні види вправ та завдань.
 7. Підпишіться на Telegram канал Англійська для Українців. Ця спільнота пропонує максимально цікавий та корисний контент. Нові матеріали з’являються щодня.

Основні помилки при швидкому вивченні англійської мови

Бажання досягти значного прогресу у вивченні англійської якомога швидше може призвести до деяких типових помилок. Ось кілька з них:

 • Відсутність регулярності

Розподіляйте навчання рівномірно протягом тижня. Короткі та регулярні заняття ефективніші, ніж довгі, проте рідко.

 • Недостатнє використання різноманітних ресурсів

Односторонній підхід до вивчення (наприклад, тільки читання чи тільки слухання) може обмежити розвиток ваших навичок. Використовуйте різноманітні ресурси та методики.

 • Відсутність мовної практики

Якщо ви не спілкуєтесь англійською мовою активно, це може уповільнити ваш прогрес. Знайдіть співрозмовників або розмовні групи для практики.

 • Неправильне визначення цілей

Нечіткі або надто амбіційні цілі можуть призвести до розчарування. Визначайте реалістичні та конкретні цілі.

 • Неусвідомлене вивчення слів

Лексику найкраще вивчати в контексті, зв'язуючи слова з реальними ситуаціями та їх вживанням.

 • Відсутність відпочинку

Недостатня кількість відпочинку між заняттями може призвести до перевтомлення та втрати мотивації. Забезпечуйте собі перерви у навчанні.

Як розвивати розуміння англійської на слух

Розуміння англійської мови на слух можна ефективно розвивати за допомогою різноманітних методів та ресурсів. Вивчення англійської радять починати з дитинства, тому що дитячий мозок більш гнучкий і швидше адаптується до нової мови, сприймаючи звукову систему легше. Курси англійської онлайн для дітей - чудовий шанс, щоб забезпечити гарне майбутнє вашої дитини!

Цьому можуть сприяти наступні рекомендації:

 • Слухайте аудіокниги, подкасти, радіопередачі тощо. Вибирайте матеріали, які вам цікаві, і важливо урізноманітнювати голоси та акценти.
 • Для покращення розуміння на слух дивіться YouTube, фільми та серіали англійською мовою. Почніть з субтитрів, а з часом намагайтеся дивитися без них.
 • Використовуйте аудіокурси для вивчення англійської, де є завдання на розуміння на слух. Деякі платформи, такі як Audible чи різні мовні курси, пропонують аудіоуроки.
 • Слухайте англійськомовні пісні та спробуйте розібрати тексти. Можете знаходити слова та переклади для розширення словникового запасу.
 • Використовуйте додатки для вивчення мови. Наприклад, BBC Learning English, Duolingo та FluentU, мають аудіоуроки та вправи для розвитку розуміння на слух.
 • Спілкуйтеся з носіями мови або іншими людьми, хто вивчають англійську. Це може бути важливою частиною розвитку навичок сприйняття на слух та спілкування.
 • Слухайте носіїв мови та намагайтеся відтворювати їхній акцент та вимову. Важливо прислухатися  і спробувати відтворити різноманіття звуків.
 • Практикуйте слухання в різних ситуаціях, наприклад, в транспорті, на роботі, вдома. Це допоможе вам пристосоватися до різноманітних шумових умов.

Ці підходи допоможуть вам поетапно розвивати розуміння англійської мови на слух та його вдосконалювати.

Отже, покращення знань англійської за рік може стати реальною метою. Найголовніше завдання – визначити цілі та кроки, які допоможуть втілити цілі в життя, адже ресурсів для вивчення англійської мови безліч. Трохи завзятої праці та бажання стануть запорукою великих результатів.

Записатися на безкоштовний урок
Дякуємо! Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Блог