Підтягни англійську за літо ☀️ ТИСНИ зараз та отримай 1000 грн на навчання! 🎁

Як вчити та запам’ятовувати слова англійською мовою?

  Зміст статті:

 • Як навчитися запам'ятовувати англійські слова?
 • Методи для запам’ятовування англійських слів
 • Запам’ятовуємо відмінності за допомогою методу асоціацій
 • Допомагаємо у вивченні англійських слів дітям

icon lamp Пройти тест

Вивчення і запам'ятовування слів англійською мовою є однією з найважливіших навичок для кожного, хто прагне досягти високого рівня мовної компетенції. Англійська мова є однією з найпоширеніших мов у світі, і знання багатьох слів допоможе вам в розумінні текстів, спілкуванні та письмі.

Проте, вивчення слів може бути викликом, особливо коли ви зіштовхуєтесь з великою кількістю нового матеріалу. Щоб полегшити цей процес, ми наведемо приклади ефективних стратегій, які допоможуть вам вчити та запам'ятовувати слова англійською мовою.

Як навчитися запам'ятовувати англійські слова?

Навчання запам'ятовуванню англійських слів може бути викликом, але існують кілька ефективних методів, які можуть допомогти вам в цьому процесі і яких ми навчаємо наших студентів на онлайн курсах з англійської мови. Ось кілька порад:

 • Створіть особистий словник або використовуйте мобільні додатки

Записуйте нові слова, які ви вивчаєте, в спеціальний словник або використовуйте мобільні додатки для вивчення слів. Записуйте слова разом з їхніми перекладами, прикладами вживання та звуковими записами, якщо це можливо. Це допоможе вам повертатися до цих слів і повторювати їх, щоб закріпити їх у пам'яті.

 • Використовуйте контекст

Вивчайте слова в контексті, щоб зрозуміти їх значення та вживання. Читайте тексти, слухайте аудіозаписи, дивіться фільми або серіали, де ці слова використовуються. Коли ви бачите слово в реальному контексті, це допомагає зрозуміти його значення та запам'ятати його ефективніше.

Ми підготували топ 5 порад, щоб дивитися фільми англійською на нашому Youtube каналі:

 • Повторюйте та використовуйте слова у практиці

Чим частіше ви повторюєте слова, тим краще запам'ятовуєте їх. Використовуйте слова у практичних ситуаціях – спілкуйтеся англійською, пишіть тексти або складайте речення з цими словами. Це допоможе вам закріпити їх у пам'яті та навчитися використовувати їх природньо.

 • Постійно повторюйте та розширюйте свій словниковий запас

Процес вивчення слів – це тривалий процес. Постійно знаходьте нові слова для вивчення, оновлюйте свій словниковий запас і відпрацьовуйте навички запам'ятовування. Чим більше ви працюєте над вивченням слів, тим більше прогресу ви зробите.

Пам'ятайте, що кожна людина має свої унікальні методи навчання і запам'ятовування, тому експериментуйте з різними стратегіями та знаходьте ту, яка найбільше підходить саме вам. Терпіння, практика та систематичність – основні складники успішного вивчення слів англійською мовою.

Методи для запам’ятовування англійських слів

Існує багато різних методів для запам'ятовування англійських слів. Ось кілька підходів, які можна використовувати:

 • Карточки зі словами

Запишіть слова, які ви вивчаєте, на картках. На одній стороні напишіть слово англійською мовою, а на іншій – його переклад або значення. Потім переглядайте картки, спробуйте відгадати значення слова та перевертайте картку, щоб перевірити себе. Це допомагає зміцнити зв'язок між словом та його значенням тому допоможе вам тренувати пам'ять і закріплювати слова.

 • Розбивайте слова на частини 

Розбивайте слова на префікси, суфікси та корені. Наприклад, слово "unhappiness" можна розбити на "un-" (префікс, що означає "немає"), "happi-" (корінь, що означає "щасливий") та "-ness" (суфікс, що утворює іменник). Розуміння будови слова допоможе вам розкрити його значення.

 • Формулювання речень

При вивченні нових слів спробуйте створити речення, в яких ці слова використовуються. Формулювання речень допомагає встановити зв'язок між словами та їхнім контекстом, що полегшує запам'ятовування.

 • Використання мультимедіа

Використовуйте аудіо та відеоматеріали для вивчення слів. Слухайте аудіозаписи з правильною вимовою слів та дивіться відео, де ці слова використовуються. Це допоможе вам засвоїти слова не тільки в письмовій, але й в усній формі.

 • Групування слів за темою або категорією

Розподіляйте слова на групи за тематикою або спільною категорією. Наприклад, ви можете створити групи слів, пов'язаних з їжею, подорожами, спортом тощо. Групування допомагає створити структуру у вашому словниковому запасі і полегшує запам'ятовування.

Запам’ятовуємо відмінності за допомогою методу асоціацій

Запам'ятовування відмінностей за допомогою методу асоціацій в англійській мові може бути корисним підходом для покращення вашого розуміння і використання слів. Ось кілька кроків, які ви можете виконати:

 • Виберіть два слова або поняття, між якими потрібно розрізнити відмінності. Наприклад, "hear" (чути) та "listen" (слухати).
 • Розгляньте визначення кожного слова та знайдіть основні відмінності. Наприклад, "hear" означає отримати звукові відомості через вуха, тоді як "listen" передбачає уважне сприйняття звуків та активну участь.
 • Створіть асоціації, які допоможуть вам запам'ятати ці відмінності. Ви можете уявити ситуацію, де ви чуєте шум автомобілів за відкритим вікном, що представляє "hear". У той же час, коли ви "listen", ви уважно слухаєте музику в навушниках та аналізуєте її ритм і слова.
 • Використовуйте ці слова у реченнях або діалогах, де вони будуть відображати їхні відмінності. Наприклад, "I can hear the birds singing outside" (Я чую, як птахи співають надворі) та "Please listen carefully to the instructions" (Будь ласка, уважно слухайте інструкції).
 • Повторюйте цей процес з іншими парами слів, які ви хочете запам'ятати в англійській мові.

Цей метод асоціацій дозволяє вам створити конкретні образи та ситуації, які допомагають відрізнити слова одне від одного. Використовуючи цей підхід, ви зможете краще розуміти та використовувати слова з точністю, що сприятиме вашому вивченню англійської мови.

Допомагаємо у вивченні англійських слів дітям

Допомагати дітям у вивченні англійських слів може бути веселою та захопливою діяльністю. Ось кілька методів, які можуть бути корисними:

 • Використовуйте ігри та розваги

Грати в ігри, які сприяють вивченню слів, може бути ефективним способом. 

Наприклад, можна використовувати меморі-карти з англійськими словами та їх зображеннями, грати у словники або проводити вікторини з використанням нових слів.

 • Використовуйте візуальні засоби

Використовуйте наочні засоби, такі як картки з зображеннями та словами, малюнки або плакати, щоб допомогти дітям візуалізувати та запам'ятовувати слова. Це може бути особливо корисно для молодших дітей, які ще не вміють читати.

 • Створіть зв'язок з реальним життям

Пов'язуйте нові слова з реальними ситуаціями та предметами, з якими діти знайомі. Наприклад, під час прогулянки покажіть дітям дерево та назвіть його англійською назвою, або під час годування показуйте різні фрукти та називайте їх англійською.

 • Використовуйте пісні та віршики

Вивчення слів через пісні та віршики може бути захопливим та запам'ятовуванням. Вибирайте пісні та віршики з простими словами та повторюйте їх разом з дітьми. Мелодія та ритм допоможуть засвоїти слова легше.

 • Створіть сприятливе навколишнє середовище

Забезпечте дітям доступ до англомовного матеріалу, такого як книги, мультфільми, відео чи ігри, які показують та використовують англійські слова. Це допоможе їм оточити себе мовою та підвищить їхню здатність сприймати та запам'ятовувати нові слова.

Найважливіше – створити позитивне та захоплююче оточення для вивчення слів, де діти можуть експериментувати та брати активну участь. Поєднання різноманітних методів та ігрових елементів допоможе зробити вивчення слів цікавим та ефективним для дітей. Запрошуємо приєднатися на курси англійської мови для школярів!

Записатися на безкоштовний урок
Дякуємо! Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Блог