Липнева спекотна знижка 🔥 ТИСНИ зараз та отримай 1000 грн на всі курси 🤩

Ігри для вивчення англійської мови для дорослих і дітей

  Зміст статті:

 • Переваги застосування ігор на уроках англійської
 • Особливості ігор для вивчення англійської мови
 • Види навчальних ігор на англійській
 • Ігри для вивчення англійської мови для дітей
 • Ігри для вивчення англійської мови для дорослих
 • Англійські ігри для двох

icon lamp Пройти тест

Вивчення англійської мови – це захоплююча подорож, яка відкриває безліч нових можливостей. Однак, цей процес може бути досить складним і потребувати значних зусиль. Саме тому ігри для вивчення англійської стали популярним і ефективним способом опанування мови в цікавий та невимушений спосіб. Запрошуємо на курси "Англійська мова онлайн", де наші професійні викладачі викорстовують у практиці найрізнованітніші ігри та інтерактивні платформи. 

Не лише діти, а й дорослі можуть отримати чималу користь від використання ігрових методик під час навчання. Незалежно від віку чи рівня володіння мовою, існує широкий вибір ігор, які можна використовувати для вдосконалення своїх мовних навичок.

Переваги застосування ігор на уроках англійської

Впровадження ігор на уроках англійської мови несе чималу низку переваг як для учнів, так і для викладачів. Це не лише робить навчання цікавішим, а й сприяє більш ефективному засвоєнню матеріалу. Ось деякі з переваг, які принесе використання ігор на уроках англійської мови:

 • Стимулює активну участь

Насамперед, ігровий підхід підвищує мотивацію та залученість студентів до процесу навчання. Замість нудних вправ та зубріння правил, учні занурюються у захопливі історії та завдання, де їм доводиться активно застосовувати англійську мову.

 • Розвиток мовленнєвих навичок

Багато ігор спрямовані на розвиток мовленнєвих навичок та вміння спілкуватися на англійською. Вони допомагають у вивченні нових слів, фраз та граматичних конструкцій у реальних комунікативних ситуаціях.

 • Закріплення матеріалу

Через використання ігор на уроках англійської мови, навчальний матеріал стає більш доступним та запам'ятовується краще. Ігри допомагають закріпити вивчений матеріал та використовувати в подальшому.

 • Розвиток soft skills 

Учні вдосконалюють навички співпраці, комунікації, критичного мислення та вирішення проблем, граючи ролі чи виконуючи завдання в команді. Такі універсальні навички роблять учнів більш підготовленими до майбутніх викликів у професійному та особистому житті.

Як бачимо, використання ігор на заняттях з англійської мови має значні переваги, оскільки підвищує мотивацію та залученість учнів, полегшує засвоєння нового матеріалу в захоплюючій формі та сприяє розвитку ключових мовленнєвих  навичок. Ґрунтовне засвоєння знань, можливість індивідуалізації навчання та формування soft skills роблять ігровий підхід надзвичайно ефективним інструментом для опанування англійської мови.

Англійська для дітей онлайн - курси, які чудово підійдуть для малюків від трьох років. Наші викладачі використовують різноманітні ігри та інтерактивні платформи для того, щоб утримати зацікавленість дітей до вивчення англійської мови.

Особливості ігор для вивчення англійської мови

Ігри для вивчення англійської мови мають низку унікальних особливостей, які роблять їх ефективним інструментом у процесі оволодіння іноземною мовою.

По-перше, ігровий формат забезпечує невимушену атмосферу, знімаючи страх помилитися та сприяючи розкриттю творчого потенціалу учнів. Вони із задоволенням занурюються в ігровий світ, де можуть безпечно експериментувати з мовою.

По-друге, якісні ігри охоплюють різноманітні аспекти вивчення англійської – від розвитку вимови та покращення словникового запасу до вдосконалення граматичних навичок та розуміння мови на слух. Вони поєднують у собі елементи розваги та освіти, перетворюючи монотонний процес запам'ятовування правил на цікаву пригоду.

Крім того, сучасні ігри для вивчення англійської часто інтегровані з новітніми технологіями, такими як віртуальна чи доповнена реальність, що сприяє занурюючому досвіду та посилює мотивацію до навчання. Вони можуть бути індивідуальними чи кооперативними, дозволяючи студентам взаємодіяти один з одним та практикувати англійську.

Важливою перевагою ігор є можливість адаптувати їх складність відповідно до рівня володіння мовою. Це дозволяє створювати персоналізовані навчальні траєкторії, підлаштовуючись під потреби кожного учня. Ігрові механіки також допомагають відстежувати прогрес та мотивувати до подальшого вдосконалення завдяки системам нагород, рівнів та досягнень.

Види навчальних ігор на англійській

На сьогоднішній день існує величезна різноманітність ігор для вивчення англійської мови, здатних задовольнити потреби учнів різного віку та рівня володіння. Розглянемо найпопулярніші види навчальних ігор, які допоможуть зробити процес опанування англійської цікавим та ефективним.

 • Ігри для покращення вокабуляру

Це один з найпоширеніших типів. Вони допомагають розширити словниковий запас за допомогою асоціацій, картинок чи контекстів. Прикладами є ігри на впізнавання слів, кросворди, гра в слова тощо.

 • Граматичні ігри

Вони фокусуються на відпрацюванні правил та структур англійської мови. Можуть імітувати реальні ситуації або містити тести на трансформацію речень, підбір відповідних форм дієслова чи частин мови.

 • Рольові ігри 

Такий варіант ігор дозволяє учням практикувати мовлення в контексті різних сценаріїв. Учасники обирають ролі та взаємодіють одне з одним, імпровізуючи діалоги на задану тему. Це відмінний спосіб тренувати навички розмовної англійської.

 • Квести та пригодницькі ігри 

Вони перетворюють вивчення мови на захоплюючу подорож. Учні мають виконувати різноманітні завдання, читати інструкції та взаємодіяти з персонажами англійською мовою задля досягнення кінцевої мети.

Крім того, є ігри для відпрацювання вимови, аудіювання, ігри з картами та багато інших видів. Їх різноманітність дозволяє зробити процес вивчення англійської збалансованим, охоплюючи всі необхідні аспекти оволодіння іноземною мовою.

Ігри для вивчення англійської мови для дітей

Навчальні ігри не лише розважають, але й допомагають маленьким учням засвоювати нові слова, граматичні конструкції та удосконалювати мовні навички без нудного зубріння. Розглянемо кращі приклади таких ігор для різних вікових категорій. Запрошуємо на курси англійської онлайн для школярів, де наші висококваліфіковані викладачі вміють утримати увагу дітей, знаються на різних навчальних методиках та іграх для дітей.

Для наймолодших (3-5 років)

 • Вивчення кольорів та фігур з допомогою Color/Shape Bingo. Діти мають знайти на картці відповідний колір чи фігуру, коли ведучий їх називає.
 • Гра Simon Says тренує увагу, розуміння на слух та виконання простих вказівок англійською.
 • Пісні-лічилки, як One, Two, Buckle My Shoe, допомагають запам'ятати числа в ігровій формі.

Для молодших школярів (6-9 років)

 • Улюблена для багатьох гра Snakes and Ladders, але англійською. Щоб просунутися, потрібно правильно відповісти на запитання чи скласти речення.
 • Гра з картками Go Fish для вивчення нових слів та тем.
 • English Football розподіляє учнів на 2 команди. Кожен раз, коли дитина використовує слово правильно, її команда отримує бали. Це може бути словниковий запас або конкретна тема, яку вони вивчають.

Для старших учнів (10-17 років)

 • Рольові ігри англійською дозволяють зануритися в англомовне середовище і практикувати розмовну мову.
 • Alias або Taboo на пояснення слів без використання заборонених термінів не тільки покращують словниковий запас, але спонукають креативне мислення.
 • Memo допомагає вдосконалити пам'ять та розвинути лексичний запас.

Ці ігри – лише вершина айсбергу. Існує безліч інших захопливих ігор, які допоможуть дітям вивчити англійську мову. Головне - створити атмосферу зацікавленості та заохочення.

Ігри для вивчення англійської мови для дорослих

Вивчення англійської у дорослому віці часто асоціюється з важкою працею, нудними підручниками та сухими граматичними правилами. Однак це зовсім не має бути так! Сучасні навчальні ігри пропонують цікавий та ефективний спосіб опанувати мову, поєднуючи розвагу з освітою. Дорослі теж люблять грати, особливо коли це сприяє їхньому освоєнню нової мови. Пропонуємо курси англійської для дорослих онлайн, де завдяки застосуванням різних методик та ігр, набагато легше засвоювати матеріал. 

 • Рольові ігри

Рольові ігри створюють імерсивне середовище, де дорослі можуть застосовувати свої мовні навички у реальних ситуаціях. Учасники обирають певні ролі (наприклад, гіда та туриста) та імітують спілкування у запропонованому сценарії англійською мовою. Це допомагає подолати мовний бар'єр та набути впевненості.

 • Квести та квізи

Такі ігри, як Escape Room чи GeoGuessr, перетворюють процес навчання на захопливу подорож. Гравці мають вирішувати головоломки, читати підказки та описи англійською. Командні квізи також є чудовою практикою для вдосконалення вокабуляру та загальних знань мови.

 • Настільні ігри

Не слід недооцінювати класичні настільні ігри. Словесні баталії у Erudite, підбір слів у Scrabble чи ігри-стратегії як Monopoly і Carcassonne тренують навички спілкування.

 • Відеоігри

Відеоігри з англійським озвученням та субтитрами допомагають занурюватися у мовне середовище. Пригодницькі ігри з цікавим сюжетом, як Life is Strange, змушують читати діалоги, інструкції та описи англійською. Багатокористувацькі онлайн ігри також дозволяють практикувати комунікацію у реальному часі.

Як бачите, діапазон ігрових методик для навчання дорослих англійській мові надзвичайно широкий. Головне – знайти ту гру, яка буде максимально захопливою та ефективною для вдосконалення конкретних мовних навичок.

Англійські ігри для двох

Парні ігри не лише сприяють покращенню комунікаційних навичок, а й змушують вас взаємодіяти мовою, щоб досягти спільної мети. Якщо у вас немає копаньйона з вивчення мови, запрошуємо на курс "Англійська у групі онлайн", де ви обов'язково знайдете однодумців та друзів для вивчення англійської.

Ось декілька захопливих ігор для двох, які допоможуть вам підвищити рівень англійської мови, насолоджуючись часом разом:

 • Настільні ігри

Словесні баталії, як Word Chain, Scattergories або Alias, змушують шукати вдалі англійські слова. Гра в UNO або Wordo дозволяє практикувати читання та реакцію. 

 • Рольові ігри

Нехай один гравець вигадує сценарій, а інший імпровізує відповідну роль. Це можуть бути діалоги в магазині, ролі офіціанта та відвідувача чи казкових персонажів. Така гра вимагає застосування всіх мовних навичок.

 • Ігри на спілкування

Такі ігри як What Am I та 20 Questions допомагають покращити навички розуміння та формулювання питань. Вони сприяють розвитку логічного мислення та активного використання англійської в розмові.

Граючи в парі, учні позитивно конкурують, стимулюючи одне одного удосконалюватися. Будьте креативними та грайте разом – і оволодіння новою мовою стане набагато простішим та веселішим процесом!
 

Записатися на безкоштовний урок
Дякуємо! Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Блог