Липнева спекотна знижка 🔥 ТИСНИ зараз та отримай 1000 грн на всі курси 🤩

Англійський алфавіт для дітей: вчимо з інтересом

  Зміст статті:

 • Навчальні відео і пісеньки
 • Вивчаючи алфавіт - вивчаємо звуки
 • Картки і розмальовки
 • Англійські прописи для дітей
 • Вчимо англійський алфавіт використовуючи розвиваючі ігри
 • Онлайн ігри для вивчення англійського алфавіту

icon lamp Пройти тест

Навчання дітей англійської мови це інтерактивний, захоплюючий процес. Діти дуже швидко вбирають інформацію, тому дуже важливо вчасно "зловити хвилю", виявляючи і захопити дитину, стати його гідом в прекрасну країну вивчення англійської мови.

Якщо порівняти англійську мову з великим і красивим будинком, то англійський алфавіт це та найважливіша основа, це цеглинки - якими ми можемо побудувати такий великий будинок.

Чим раніше Ви почнете знайомити дитину з англійським алфавітом, тим простіше надалі буде вивчення мови записавшись на онлайн-курси англійської.

Ми розповімо Вам про 5-ти простих кроки, які зроблять вивчення алфавіт англійською цікавим і продуктивним.

Окрім вивчення абетки, базовою лексикою є цифри та числа. Тож давайте разом їх вивчимо! 

Навчальні відео і пісеньки

Не варто забувати, що англійський алфавіт це не тільки букви, але й звуки. Почати вивчення звуків можна за допомогою пісеньок, повторюючи які дитина буде запам'ятовувати правильну вимову, такий формат навчання напевно буде одним з найулюбленіших. Всі діти дуже люблять барвисті, яскраві мультфільми. Включаючи мультфільм про англійський алфавіт важливо промовляти з дитиною нові літери та слова, які починаються з цієї літери.

Ми зробили для Вас добірку мультфільмів для вивчення англійського алфавіту, забирайте в скарбничку:

Вивчаючи алфавіт - вивчаємо звуки

Алфавіт англійської мови для дітей криє в собі безліч цікавих особливостей. Адже, кожна буква англійського алфавіту не завжди має тільки один звук. Голосні букви в англійській мові і половина приголосних мають 2 і більше варіантів звучання. Наприклад, буква A має 6 різних варіантів прочитання, а буква С має 2 варіанти.

Як вивчити англійський алфавіт швидко? Для того, щоб не загубитися в розмаїтті вимови, дуже важливо називати слова вголос і запам'ятовувати їх звучання слова. Для подібної практики за основу ми рекомендуємо брати подібні матеріали.

Так запам'ятовуємо який звук є у кожної літери:

А таким способом, знайомимося з різними варіантами звуків однієї і тієї ж букви:

Літера Звук Приклад
b [b]  black [biæk], belt [belt], busy [’bizi]
d [d] dark ['da:k], hand [hænd], date [deit]
f [f] foot ['fut], floor ['flɔ:], full [ful]
h [h] home ['houm], heat [hi:t], hail [heil]
j [dʒ] joke ['dʒouk], jam [dʒæm], job ['dʒɔb]
k [k] kind [kaind], dark ['da:k], kitten ['kitn]
l [l] lake [leik], smile [smail], life ['laif]
m [m] move [mu:v], camel [kmæ(ə)l], match [mætf]
n [n] nose [nouz], down [daun], news ['nju:z]
p [p] puppy ['pʌpi], pond [pɔnd], pipe ['paip]
q [kw]  quiet ['kwaiət], square [skweə], queen [kwi:n]
r [r] drive [draiv], friend ['frend], breakfast [’brekfəst]
t [t] toy [tɔi], cut [kʌt], title [’taitl]
v [v] valley ['væli], active ['æktiv], very ['veri]
w [w] week ['wi:k], wood ['wud], work [wə:k]
z [z] zero ['ziərou], zone [zoun], zeai [zi:l]

 

Ніщо не працює краще, ніж асоціації. Підібравши вірну асоціацію ви допомагаєте дітям візуалізувати звук, наприклад:

 • ʊ - коротке [у] - немов «підкова».
 • æ - широке [е] - дуже здивований малюк, який широко відкриває рот і говорить «е».
 • ŋ - [нь] - смішний звук, говоримо «н» так, ніби у вас нежить.
 • r - [р] - англійське «р» схоже на гарчання тигра.

Просіть дітей повторювати звуки відразу за Вами, а далі самостійно, ця хвилинна гра перетворитися в щоденний ритуал.

Картки і розмальовки

Всі діти люблять грати. Картки з англійським алфавітом це просто must have для вивчення, адже можна не просто повторювати букви або слова, але і включати їх в рухливі ігри, які просто показані для маленьких, цікавих учнів.

Найбільш улюбленою грою зі своїми картками по праву вважаються "What is missing" (Що пропало?) І "Hide and seek" (Ховай і шукай)

Давайте обговоримо які правила у цих двох ігор:

 • What is missing?

Викладіть картки на стіл перед дитиною, за раз це може бути від 5 до 7 штук, так як більша кількість просто залишиться непоміченим дитиною. Запропонуйте дитині повторити букви і слова на цих картках, нехай він вкаже Вам на необхідну картку. Далі можна попросити закрити очі і в цей час заховати одну картку. Дитина повинна назвати яка картка зникла.

 • Hide and seek

Сховайте заздалегідь картки з буквами в кімнаті, дайте на зберігання улюблену іграшку і попросіть дитину їх знайти, по черзі називаючи букви. Діти дуже швидко справляються із завданням, адже такий варіант гри дуже рухливий і цікавий для них.

Коли всі букви знайдені, можна зайнятися творчістю, адже це одне з найулюбленіших занять дітей, тому необхідно залучати цей інтерес в вивчення англійського алфавіту. Попросіть дитину намалювати букву, яку Ви тільки що знайшли або повторили, можна використовувати олівці, фарби, пластилін, м'який конструктор, макарони або будь-які інші крупи за допомогою яких можна викласти форму літери.

Англійські прописи для дітей

Дуже важливим аспектом вивчення англійського алфавіту для дітей, є не тільки вимова, а й лист.

Починати краще з того, що навчити дитину прописувати букви в повітрі або малювати пальчиком на піску або манній крупі. Таким чином Ви будете розробляти дрібну моторику і тренувати письмо.

Якщо Ваша дитина вже готовий до письма, дуже зручні у використанні спеціальні прописи, де на початку дитина вчиться обводити букви, а далі вже писати самостійно.

Вчимо англійський алфавіт використовуючи розвиваючі ігри

Букви та звуки англійської мови для дітей повинні осягатися в різних формах: слухати, писати, бачити і, звичайно, грати в ігри, які допомагають запам'ятати алфавіт. Існує велика кількість рухомих і розвиваючих ігор у вигляді естафет, танців і навіть крокодила, де діти зображують літери своїми тілами. Головне підібрати ту гру, яка точно сподобається Вашій дитині.

Онлайн ігри для вивчення англійського алфавіту

Сучасні діти, багато часу проводять з гаджетами, чому б не використати цю любов з користю. Адже зараз є просто величезна кількість крутих онлайн ресурсів (де дитина зможе вичати англійські букви тощо), міні-добірку яких ми для Вас підготували:

Який би метод навчання Ви не обрали, найважливішим аспектом всегд буде підтримка батька і мотивація дитини. Записуйтеся на курси онлайн англійської для малюків або онлайн курси для школярів, грайте разом, ловите ці прекрасні моменти вивчення чогось нового, що обов'язково принесе свої плоди в майбутньому.

Записатися на безкоштовний урок
Дякуємо! Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Блог