Липнева спекотна знижка 🔥 ТИСНИ зараз та отримай 1000 грн на всі курси 🤩

Підготовка до ЗНО 2023 з англійської мови: особливості та з чого почати?

Iспити
26.10.2022

  Зміст статті:

 • Особливості здачі ЗНО з англійської мови для школярів у 2023 році в Україні
 • ЗНО з англійської: структура іспиту та з чого складається тест
 • Як успішно підготуватися до ЗНО з англійської: самостійно чи з репетитором?
 • Які матеріали та посібники використовувати для підготовки?
 • Найпоширеніші помилки в іспиті: vocabulary та grammar
 • Як подолати хвилювання при здачi ЗНО з англійської?

icon lamp Пройти тест

Підготовка до ЗНО з англійської мови займає тривалий час. Деякі студенти розпочинають її в 11-му класі, але бажано про це подбати навіть трохи заздалегідь. На кону – вступ до бажаного ВУЗу, тому підготовка до ЗНО з англійської мови у 2023 повинна бути максимально відповідальню. У нашій статті ми поговоримо про все найголовніше, що треба брати до уваги на початку підготовки.

Особливості здачі ЗНО з англійської мови для школярів у 2023 році в Україні

Відповідно до наказу міністра освіти Сергія Шкарлета у 2023 році Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) буде проведено у звичному форматі. Там можна побачити і дати проведення – з 22 травня по 14 липня 2023 року. 

Як і завжди, школярі мають можливість обрати до 5 дисциплін. До переліку навчальних предметів традиційно потрапляють українська мова і література, математика, історія України, біологія, хімія, фізика, географія та іноземні мови: англійська, німецька, французька, іспанська.

Програма зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови створена з урахуванням основних положень Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти, рівнів навчальних досягнень, визначених у чинних програмах з іноземних мов для освітніх навчальних закладів України, що відповідають Загальноєвропейським рекомендаціям з мовної освіти (В1 – для рівня стандарт, В2 – для профільного рівня).

ЗНО з англійської: структура іспиту та з чого складається тест

Зовнішнє незалежне оцінювання з англійської мови складається з 59 завдань, на виконання яких відведено 150 хвилин. ЗНО складається з наступних частин: Listening (Аудіювання), Reading (Читання), Use of English (Використання мови) та Writing (Письмо). 

Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання тесту – 72 тестові бали, які в подальшому будуть переведені за 200-бальним стандартом.

Різновиди завдань:

 • Завдання з вибором однієї правильної відповіді 

Завдання складається з основної частини та трьох або чотирьох варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав та позначив відповідь у бланку відповідей А.

Іспит містить 16 завдань цієї форми (№ 1-6 та № 12-16 – з трьома варіантами відповідей, № 22-26 – з чотирма варіантами відповідей), які будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

 • Завдання на визначення правильності або неправильності твердження 

У завданнях пропонується визначити правильність або неправильність наведеного твердження щодо змісту прослуханого чи прочитаного. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав та позначив відповідь у бланку А.

Тест містить 5 завдань цієї форми (№ 7-11), які будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

 • Завдання на встановлення відповідності

У завданнях пропонується підібрати заголовки до текстів або частин текстів із наведених варіантів; затвердження ситуації до оголошень або текстів; питання до відповідей чи відповіді до питань. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання встановив відповідність та позначив варіант відповіді у бланку відповідей А.

Тест містить 11 завдань цієї форми (№ 17-21, № 27-32), які будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал – за правильно встановлену відповідність; 0 балів, якщо правильної відповідності не встановлено, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

 • Завдання на заповнення перепусток у тексті

У завданнях пропонується доповнити абзаци або речення у тексті реченнями або частинами речень, словосполученнями або словами із наведених варіантів. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав та позначив варіант відповіді у бланку відповідей А.

Тест містить 26 завдань цієї форми (№ 33-38, № 39-48 та № 49-58), які будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

 • Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (№ 59)

Завдання передбачає створення учасником зовнішнього незалежного оцінювання власного висловлювання відповідно до запропонованої комунікативної ситуації у бланку відповідей Б.

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю оцінюється від 0 до 14 балів за критеріями змісту та мовного оформлення:

 • Змістовне наповнення (опрацювання трьох умов, зазначених у комунікативній ситуації):

а1 – перша умова: 0, 1 або 2 бали

а2 – друга умова: 0, 1 або 2 бали

а3 – третя умова: 0, 1 або 2 бали

 • Структура тексту та зв'язність:

b1 – логіка викладу та зв'язність тексту (наявність сполучних елементів у тексті): 0, 1 або 2 бали

b2 – відповідність письмового висловлювання заданому формату (твір, лист, оголошення, записка тощо): 0, 1 або 2 бали

 • Використання лексики (лексичне наповнення, правильність вживання лексики): 0, 1 або 2 бали.
 • Використання граматики (правильність вживання граматики): 0, 1 або 2 бали.

Як успішно підготуватися до ЗНО з англійської: самостійно чи з репетитором?

Щорічно всіх учнів 11-их класів та їх батьків цікавить питання – “Як краще готуватися до ЗНО, самостійно чи звернутися до репетитора або записати на курси?” Насправді, наша думка в цьому питанні полягає в тому, що зусилля мають бути спільними.

Англійська мова не є рідною для учнів, а тому опанувати всі її особливості самостійно не є можливим. Зараз з’являється все більше контенту для вивчення мови, коли можна продивлятися відео і працювати з завданнями. Це позитивна тенденція, яка заохочує підлітків до самонавчання. І саме в цьому може полягати самостійна підготовка до ЗНО.

Проте всім студентам необхідна допомога у правильній побудові програми, а найголовніше – контроль. Так, процес навчання має бути організованим та контрольованим. А зробивши помилку, учень чітко має усвідомлювати, чому вона сталася і отримати допомогу. Тому підготовка до ЗНО має проходити з кваліфікованим репетитором або на спеціальних курсах.

На курсі з підготовки до ЗНО з англійської в EnglisHouse вас чекає:

 • спеціалізована програма відповідно до рекомендацій Міністерства освіти України
 • найдосвідченіші викладачі
 • зручний графік занять
 • інтерактивна платформа 
 • використання digital ресурсів в процесі навчання

Підготовка до ЗНО проходить онлайн в міні-групах або індивідуально.

Курс ЗНО з англійської включає в себе не тільки якісну підготовку до тесту, а й підвищення рівня англійської в усіх аспектах. На програмі активно формуються стійкі екзаменаційні і академічні навички, що дозволить в майбутньому дитині легко справлятися з випробуваннями і тестами різних рівнів.

Які матеріали та посібники використовувати для підготовки?

Для якісної підготовки до ЗНО з англійської мови потрібно використовувати доволі різнопланові підручники матеріали. Їх можна розподілити на декілька категорій:

 • Спеціалізовані збірники 

Такі видання ви 100% бачили у всіх книжкових крамницях. Традиційно вони складаються з теоретичної та практичних частин. Їх перевага в тому, що вони побудовані виключно за програмою, а мінус – у однотипності тестових завдань.

 • Автентичні видання

Cambridge, Pearson та Oxford випускають багато посібників, які допомагають опанувати різні рівні і, тим не менш, мають безліч типових завдань. Вони, на жаль, не мають типових тестів, але їх можна вдало доповнити тестами ЗНО за минулі роки. 

 • Онлайн ресурси

Вони виступають гарним доповненням допоміжним інструментом, адже в безкоштовному доступі безліч сайті, починаючи з Youtube, до окремих сайтів, де можна знаходити матеріали для практики. 

Підготовчу літературу краще доповнювати тестами. Такі завдання допоможуть не лише повторити матеріал, а й набити руку у виконанні типових завдань, розвинути інтуїцію, ознайомитись із структурою майбутніх питань. Це дозволить швидше сприймати питання на іспиті. Не варто також забувати, що підготовка вимагає посидючості та регулярності.

Найпоширеніші помилки в іспиті: vocabulary та grammar

При виконанні ЗНО з англійської мови трапляється багато характерних помилок, що часто допускаються великою кількістю учнів. Саме тому наголошуємо, що підготовка має проводитися досвідченими викладачами, які допоможуть уникнути цих помилок і заздалегідь дати ефективні поради.

Ми склали рейтинг найпоширеніших помилок від тих, які виправити легше до тих, які потребують найбільше практики:

 

Помилка №5

Дуже часто студенти забувають про важливість запам’ятовування правильного написання слів. Так-так, часто студенти не пригадають писати в слові одну літеру або подвоєну, як пишуться складні слова або, що так звані “німі” літери ми не промоляємо, але пишемо.

 

Помилка №4

Слова, однакові за звучанням, але різні за написанням і значенням називаються фонетичними омонімами або омофонами. Їх дуже часто плутають як на письмі, так і можуть не розпізнати під час аудіювання.

 

Помилка №3

Підводним каменем можуть бути частини мови. Коли слово переходить з однієї частини мови в іншу, там проходить ряд змін, де додаються або замінюються суфікси чи закінчення. Тож це потребує пильної уваги.  

 

Помилка №2

Дуже поширеною граматичною помилкою є вживання часів, які часто плутають між собою. Характерні часові маркери завжди є підказкою, а за їх відсутності вартом розглядати загальну ситуацію або контекст. 

 

Помилка №1

Підвищену складність представляють завдання ЗНО, які пов’язані з лексичною сумісністю. І причиною цього передусім є неповноцінна робота з “живою” мовою. Слід безперервно працювати над масою автентичних текстів і в них аналізувати ту мовну своєрідність, яка під час іспиту може поставити у скрутне становище.

Як подолати хвилювання при здачi ЗНО з англійської?

Відчувати хвилювання перед будь-якою важливою подією, а особливо іспитом, є нормальним. Раніше ви мали справу лише з пробними тестами, а тут все відбувається реально. Але не можна дати тривозі перерости в страх і паралізувати свідомість. Хочемо дати вам декілька порад, які допоможуть подолати трудність на іспиті, зосередитися та продемонструвати максимум знань. 

 • Гарно ознайомтесь з процесом

Програйте у голові процес ЗНО. Дізнайтеся, чим можна користуватися під час іспиту, правила, як все проходить. Невідомість лякає, особливо якщо це ваш перший важливий іспит. 

 •  Налаштовуйтесь на краще

Уявіть ідеальний для себе результат іспиту.  Наприклад: “Я вирішив всі завдання, відповів на всі питання і отримаю багато балів. Чим докладніше та різноманітніше будуть ваші мрії – тим краще. Вони відвернуть увагу від зайвих переживань і допоможуть не боятися іспиту.

 •  Відпочиньте напередодні

Вірний спосіб перестати хвилюватися перед іспитом – це виспатися та відпочити. Ви вже все знаєте. Можна лише продивитися проблемні моменти вранці перед іспитом. Це допоможе почуватися впевненіше.

 •  Почніть із простого

Після аудіювання в перші хвилини пробіжіться очима по всіх завданнях.  Найлегші завдання вирішіть першими, щоб розім’ятися і залишити більше часу на вирішення складних. Перші відповіді допоможуть заспокоїтися та подолати страх чистого аркуша.

 • Дихайте правильно

Не хвилюватись на іспиті допоможе дихання. Заплющте очі і зробіть кілька повільних і глибоких вдихів та видихів. Так ви швидко оговтаєтеся і з легкістю зосередитеся на роботі, забувши про тривогу.

 •  Розрахуйте час

Відведіть на кожну частину роботи певний час та стежте за таймінгом.  Наприкінці іспиту не поспішайте і нічого не змінюйте поспіхом, а перенесіть відповіді у бланки. Працюйте у своєму темпі. 

Перший іспит – це завжди страшно. Виберіть із наших порад найдієвіші для себе, які допоможуть не нервувати на іспиті та записуйтесь на онлайн-курси англійської мови

Записатися на безкоштовний урок
Дякуємо! Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Блог