Підтягни англійську за літо ☀️ ТИСНИ зараз та отримай 1000 грн на навчання! 🎁

НМТ з англійської мови. Особливості та що підготувати?

Iспити
20.07.2023

  Зміст статті:

 • НМТ з англійської мови в Україні
 • Зміст та структура іспиту НМТ з англійської
 • Які теми потрібно знати на НМТ з англійської мови?
 • Особливості оцінювання іспиту
 • Приклад демонстраційного тесту НМТ з англійської мови
 • Ресурси для підготовки до НМТ
 • Поради щодо успішної підготовки до НМТ з англійської

icon lamp Пройти тест

У 2022 році Україна запровадила нові стандарти знань у шкільну освіту, що передбачає проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) з різних предметів. Це дозволяє оцінити рівень знань учнів та підвищити якість освіти в Україні. 

НМТ став обов’язковим для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра та магістра з медичних та ветеринарних спеціальностей. Спочатку тест складався з трьох дисциплін, серед яких були українська мова і література, математика та історія України.

Проте у 2023 році відбулися зміни у чинному мультипредметному тесті, а саме українська мова та математика все ще є обов'язковими для складання, а третій предмет можна обрати на вибір. Оскільки серед переліку дисциплін з’явилась і англійська мова, пропонуємо детальніше розібратися в усіх деталях НМТ з англійської. 

НМТ з англійської мови в Україні

Іспит з англійської мови це важливий етап для українських школярів, які планують продовжувати свою освіту в Україні або за кордоном. Тож пiдготовку до мультипредметного тесту з англійської слід починати якомога раніше.

В Міністерстві освіти офіційно зазначили, що зміст завдань блоку НМТ з англійської мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з англійської мови. Проте певні зміни все ж відбулися. 

У 2023 році блок НМТ з англійської мови не буде містити завдань з аудіювання та завдань для надання письмової розгорнутої відповіді. Це означає, що студентам не потрібно буде слухати аудіо та писати довгі тексти, але вони повинні зосередитися на розумінні та використанні англійської мови.

Дивіться наше відео про підготовку до НМТ 2023!

Зміст та структура іспиту НМТ з англійської

НМТ з англійської мови міститиме частини “Читання” (Reading) та “Використання мови” (Use of English). Тест не міститиме завдань з аудіювання та письмової розгорнутої відповіді.

Усього іспит НМТ з англійської мови міститиме 32 завдання, з-поміж яких:

 • 5 завдань з вибором однієї правильної відповіді
 • 11 завдань на встановлення відповідності
 • 16 завдань на заповнення пропусків у тексті

В частині “Читання” завдання будуть складатися з вибору правильної відповіді, множинного вибору та визначення послідовності подій. Ці завдання мають на меті вимірювати рівень розуміння тексту та лексичних знань.

Завдання з граматики в частині “Використання мови” будуть включати в себе виправлення помилок та вибір правильної форми дієслова або прикметника. Завдання на словниковий запас будуть включати в себе визначення значення слова або словосполучення, вставлення слова в речення та вибір правильного англійського слова для опису зображення.

Які теми потрібно знати на НМТ з англійської мови?

Для складання НМТ з англійської мови важливо мати розуміння і вміння використовувати англійську мову на рівні, що відповідає середньошкільній програмі. Основні теми, які можуть бути охоплені частині з англійської мови, включають наступні:

 • Граматика і лексика: розуміння та використання правильних часів, структур речень, модальних дієслів, прийменників, фразових дієслів, синонімів, антонімів тощо.
 • Читання: розуміння текстів різного характеру, таких як наукові статті, літературні витяги, новини, рекламні тексти тощо. Тексти можуть стосуватися різних тем, таких як наука, історія, література, соціальні питання, культура, екологія тощо.

З повним переліком рекомендованих тем перед початком підготовку варто ознайомитися з офіційно затвердженою програмою.

Особливості оцінювання іспиту

Оцінка завдань з англійської мови на НМТ відбувається згідно із наступною схемою нарахування балів: 

 • за кожне завдання з вибором однієї правильної відповіді нараховується 1 тестовий бал
 • за кожну правильно визначену логічну пару у завданнях на встановлення відповідності також нараховується 1 тестовий бал
 • за кожен правильно вказаний варіант на заповнення пропусків у тексті також нараховується 1 бал

Отже, за виконання завдань блоку НМТ з англійської мови можна отримати від 0 до 32 балів.

Після виконання НМТ ви будете знати свій результат, тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання. Пізніше результат кожного блоку буде переведено в шкалу 100-200 балів. Щоб отримати позитивний результат тестування з англійської мови за шкалою 100–200 балів, необхідно набрати не менше 4 тестових балів.

Приклад демонстраційного тесту НМТ з англійської мови

Український центр оцінювання якості освіти презентував демонстраційний варіант НМТ з англійської мов, щоб майбутні учасники іспиту отримали можливість ознайомитися з форматом тестування заздалегідь.

На сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти можна спробувати свої сили в онлайн версії тесту нмт з англійської.

Під час проходження демонстраційного тесту та під час реального тестування ви маєте можливість обирати порядок виконання завдань, повертатися до попередніх завдань при необхідності, змінювати варіанти відповідей і отримувати результати тестування з даного предмета після завершення роботи.

Якщо у вас наразі маєте обмежений доступ до Інтернету або не можете працювати за комп'ютером, планшетом або телефоном протягом 60 хвилин, ви можете завантажити файл з демонстраційним варіантом тесту з англійської мови на свій пристрій, виконати завдання і порівняти ваші відповіді з правильними.

Ресурси для підготовки до НМТ

Для якісної підготовки до НМТ з англійської мови потрібно використовувати доволі різнопланові підручники матеріали. Їх можна розподілити на декілька категорій:

 • Спеціалізовані збірники 

Такі видання ви 100% бачили у всіх книжкових крамницях. Традиційно вони складаються з теоретичної та практичних частин. Їх перевага в тому, що вони побудовані виключно за програмою, а мінус – у однотипності тестових завдань.

 • Автентичні видання

Cambridge, Pearson та Oxford випускають багато посібників, які допомагають опанувати різні рівні і, тим не менш, мають безліч типових завдань. Вони, на жаль, не мають типових тестів, але їх можна вдало доповнити тестами ЗНО за минулі роки. 

 • Онлайн ресурси

Вони виступають гарним доповненням допоміжним інструментом, адже в безкоштовному доступі безліч сайті, починаючи з Youtube, до окремих сайтів, де можна знаходити матеріали для практики. 

Підготовчу літературу краще доповнювати тестами. Такі завдання допоможуть не лише повторити матеріал, а й набити руку у виконанні типових завдань, розвинути інтуїцію, ознайомитись із структурою майбутніх питань. Це дозволить швидше сприймати питання на іспиті. Не варто також забувати, що підготовка вимагає посидючості та регулярності.

Поради щодо успішної підготовки до НМТ з англійської

Зараз з’являється все більше контенту для вивчення мови, коли можна продивлятися відео і працювати з завданнями. Це позитивна тенденція, яка заохочує підлітків до навчання. 

Дамо кілька порад щодо успішної підготовки до НМТ з англійської мови:

 • Ознайомтеся зі структурою тесту

Почніть з розуміння формату тесту, кількості завдань, виділеного часу на кожен блок тестування і кількості балів, що нараховуються за кожне завдання. Це допоможе вам орієнтуватися під час підготовки та планувати свій час ефективно.

 • Розвивайте всі аспекти мови

Практикуйте читання, письмо, говоріння та аудіювання: читайте англомовні книги, статті, газети, виконуйте завдання з граматики, слухайте англомовні аудіозаписи, такі як пісні, подкасти або відео. Не дивлячись на те, що письмо та слухання не будуть перевірятися, вони допоможуть вам збагатити ваші загальні знання.

 • Практикуйте тестові завдання

Знайомтеся з типовими тестовими завданнями ЗНО та НМТ. Виконуйте їх, звертаючи увагу на обмежений час та строгість вимог. Поступово підвищуйте складність завдань, щоб покращити свої навички.

 • Використовуйте англомовні джерела

Слухайте музику англійською, переглядайте фільми та серіали в оригінальній мові, відвідуйте англомовні веб-сайти, читайте блоги та форуми. Це допоможе вам отримати більше практики в реальному житті і зрозуміти англійську мову в контексті.

 • Знайдіть курси

Всім студентам необхідна допомога у правильній побудові програми, а найголовніше – контроль. Так, процес навчання має бути організованим та контрольованим. А зробивши помилку, учень чітко має усвідомлювати, чому вона сталася і отримати допомогу. 

Тому підготовка до НМТ може проходити з кваліфікованим репетитором або відвідуючи спеціальні курси по вивченню англійської мови.

На курсі з підготовки до НМТ/ЗНО з англійської в EnglisHouse вас чекає:

 • спеціалізована програма відповідно до рекомендацій Міністерства освіти України
 • найдосвідченіші викладачі
 • зручний графік занять
 • інтерактивна платформа 
 • використання digital ресурсів в процесі навчання

Підготовка до НМТ з англійської проходить онлайн в міні-групах або індивідуально.

Курс включає в себе не тільки якісну підготовку до тесту, а й підвищення рівня англійської в усіх аспектах. На програмі активно формуються стійкі екзаменаційні і академічні навички, що дозволить в майбутньому дитині легко справлятися з випробуваннями і тестами різних рівнів.

Ще більше корисних порад ви можете дізнатися у нашому відео “НМТ з англійської мови: особливості та що підготувати?

Записатися на безкоштовний урок
Дякуємо! Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Блог