Липнева спекотна знижка 🔥 ТИСНИ зараз та отримай 1000 грн на всі курси 🤩

Екзамен після 8 класу у Польщі: еgzamin ósmoklasisty та як скласти українцям

Iспити
09.02.2024

  Зміст статті:

 • Що таке еgzamin ósmoklasisty?
 • Які дисципліни можна складати
 • Як виглядає екзамен восьмикласника в Польщі?
 • Як підготуватися до еgzamin ósmoklasisty з англійської
 • Пільги під час складання для школярів-українців

icon lamp Пройти тест

Іспити для школярів є ключовим етапом у визначенні академічного прогресу. Результати не лише віддзеркалюють рівень знань, а й визначають подальший шлях навчання. Успіх на іспитах може відкрити нові можливості для майбутнього навчання чи кар'єри. Також, цей досвід стимулює учнів більше залучатися до навчання, забезпечуючи мотивацію та розкриваючи їхні потенційні можливості. Записавшись на курси англійської онлайн у Польщі, ви з легкістю зможете підготуватися до польських іспитів з англійської мови.

Що таке еgzamin ósmoklasisty?

Еgzamin ósmoklasisty – це польський назва для іспиту восьмикласників. Цей іспит призначений для учнів, які закінчили восьмий клас (klasa ósma) в польських загальноосвітніх школах. Основною метою цього іспиту є визначення рівня знань та навичок учнів, які закінчили восьмий клас. Це також може служити оцінкою якості навчання в школах.

Англійська для школярів у групі онлайн - це курси, які підійдуть для кожного школяра! Оскільки у нас є групи для кожного рівня, де викладачі зможуть допомогти з підготовкою до будь-якого іспиту! (p.s. якщо ви не бачите відповідний рівень групи, пишіть нам і ми знайдемо саме те, що потрібно вам).

Іспит egzamin ósmoklasisty зазвичай проводять в кінці року. Дата проведення іспиту може змінюватися, але, як правило, це весняний або літній період. Іспит проходить протягом 3 днів. Деталі завдань на екзамені ósmoklasisty залишаються таємницею до його проведення. Згідно з принципами ЗНО в Україні, завдання надходять у школи у закритих конвертах і розкриваються лише у день іспиту. Додатково, на кожний предмет відведено 5 хвилин для перевірки та перенесення відповідей на аркуш відповідей.

Які дисципліни можна складати

Egzamin ósmoklasisty – це ключова подія в житті восьмикласників у Польщі, яка визначає їхні академічні можливості та підготовку перед переходом до середньої школи. Які ж дисципліни можна складати під час іспиту?

Дисципліни egzamin ósmoklasisty:

 • польська мова та література

включає завдання з граматики, читання та аналізу текстів
демонструє рівень володіння рідною мовою та знання з літератури

 • математика

тести на розв'язування математичних задач та використання математичних концепцій
вимагає розуміння математичних принципів та їх застосування в реальних ситуаціях

 • іноземна мова

вибір між англійською або іншою іноземною мовою
оцінюється вміння розуміти та використовувати іноземну мову в письмовій та усній формі

З програмою та вимогами до основних предметів можна ознайомитись на офіційному сайті.

Як виглядає екзамен восьмикласника в Польщі?

Екзамен ósmoklasisty в Польщі є комплексним та обов'язковим. Під час проведення іспиту важливо дотримуватися правил та зосереджуватися на завданнях, щоб продемонструвати свої знання та навички на найвищому рівні. 

Особливості проведення іспиту:

 • Форма проведення – письмова.
 • Складається з 3 обов'язкових предметів: польська мова, математика та іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська, італійська).
 • Завдання з польської мови та математики містять тестові запитання закритого типу з вибором однієї правильної відповіді та відкриті завдання з розгорнутою відповіддю.
 • Завдання з іноземної мови - тестові на перевірку розуміння прочитаного тексту та мовних структур. Англійська для школярів онлайн - курси, які допоможуть оволодіти всіма потрібними знаннями перед складанням польського іспиту ósmoklasisty.
 • Іспит за восьмий клас є обов'язковим іспитом, тобто кожен учень повинен його здати, щоб закінчити школу. Немає мінімального балу, який повинен отримати учень, це означає, що його не можна провалити.
 • Кожна частина іспиту оцінюється окремо. Результати позначають у відсотках та переводять у центильну шкалу (від 1 до 100 центилів). Їх враховують під час вступу до наступних освітніх закладів: загальноосвітній ліцей, технікум, спеціалізовані школа І ступеня, спеціалізована школа ІІ ступеня.

Як підготуватися до еgzamin ósmoklasisty з англійської

Правильна підготовка до egzamin ósmoklasisty з англійської – ключовий крок до високих результатів на іспиті. Вона вимагає систематичності та ефективних стратегій. Хочемо дати кілька корисних порад:

 • Ознайомтесь з форматом екзамену. Дуже важливо ретельно вивчити структуру тесту, типи завдань та критерії оцінювання.
 • Покращуйте рівень англійської. Регулярно практикуйте отримані знання з лексики, граматики, вчіться аналізувати тексти. 
 • Виконуйте пробні тести. Час від часу варто звертатись до офіційних пробних тестів для оцінки свого рівня підготовки та розуміння слабких моментів.
 • Користуйтеся додатковими ресурсами. Використовувати можна посібники, різноманітні сайти для вивчення англійської. Гарним прикладом є Telegram канал Англійська для Українців. Наша спільнота пропонує вивчати англійську в легкий та цікавий спосіб, є багато тестових завдань. Нові матеріали з’являються щодня.
 • Знайдіть спеціалізовані курси з підготовки до іспиту. Коли досвіду та наполегливості не вистачає, то допомогти отримати найвищі бали може викладач. В EnglisHouse можна вибрати індивідуальні або групові заняття для підготовки до іспиту ósmoklasisty.

Дотримуючись цих порад і працюючи систематично, ви зможете з легкістю підготуватися до екзамену ósmoklasisty з англійської мови і досягти успішних результатів.

Пільги під час складання для школярів-українців

Українські учні, що вступили до польських шкіл після 30 вересня 2022 року, можуть скористатися певними пільгами. Для цього потрібно подавати декларацію до директора школи, зазначивши, що дитина потребує спеціальних умов для складання іспиту.

У разі затвердження пільг, учні отримують можливість:

 • мати збільшену тривалість іспитів
 • бути розміщеними в окремому класі для складання іспиту 
 • отримати екзаменаційні аркуші, де завдання перекладені на українську мову
 • скористатися допомогою викладача для пояснення, як виконувати завдання

Для отримання детальної та актуальної інформації слід звернутися до навчального закладу. 

Якщо ви проживаєте в Польщі, але навчаєтесь і в українській школі, то ми пропонуємо практичний курс "Підготовка до НМТ з англійської онлайн", де наші професійні викладачі зможуть якісно підготувати вас до українського іспиту з англійської.

Записатися на безкоштовний урок
Дякуємо! Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Блог