Англійська, РОЗКВІТАЙ 🌼 Приєднуйся зараз та отримай 1000 грн на навчання! 🔥

Особливості підготовки та складання міжнародних іспитів з англійської мови в Україні у 2022 році

Iспити
20.05.2022

  Зміст статті:

 • Міжнародні іспити з англійської мови: найпопулярніші для надходження та переїзду
 • Що вибрати IELTS paper-based чи computer-based?
 • Як скласти іспит IELTS під час війни?
 • Як скласти іспит TOEFL під час війни?
 • Чи існує заміна сертифіката IELTS чи TOEFL?
 • Як складати Кембриджські іспити під час війни?

 

Міжнародні іспити з англійської мови стають все більш популярними в Україні. Проходження таких тестів, як іспити TOEFL, IELTS або Cambridge ESOL, може стати відмінним способом дізнатися, на якому рівні ваша англійська. Крім того, складання іспиту може бути обов’язковою умовою для роботи, навчання або громадянства деяких країн

Міжнародні іспити з англійської мови: найпопулярніші для надходження та переїзду

Існує багато різновидів іспитів, і всі вони підходять для різних цілей. Погляньмо на деякі з найпопулярніших тестів з англійської мови і з'ясуємо, на які цілі вони розраховані.

Іспитами для отримання міжнародного сертифікату є IELTS, TOEFL та Кембриджські іспити (для школярів та дорослих – KET, PET, FCE, CAE, CPE; бізнес англійська – BEC; для викладачів TKT, CELTA, Delta). Кожен із тестів має свої особливості, хоча загалом є схожими за своєю суттю та завданнями. Вони розроблені для підтвердження поточного рівня мови кандидата та не передбачають жодних прохідних балів. Оцінка дається за рівнем наявних знань.

Зокрема, IELTS та TOEFL – це діагностичні іспити, що дають оцінку, своєрідний зріз ваших знань прямо тут і зараз. Кембриджські іспити підтверджують досягнутий рівень (B1 – Intermediate, B2 – Upper-Intermediate, C1 – Advanced, C2 – Proficiency).

Після успішного складання іспиту кандидати отримують сертифікати, що надають їм можливість:

 • вступити до престижних закордонних навчальних закладів;
 • переваги при влаштуванні на роботу в Україні;
 • вільно працевлаштуватися за кордоном, тому що сертифікат визнається посольствами багатьох країн світу;
 • подорожувати.

Що вибрати IELTS paper-based чи computer-based?

У паперовій версії IELTS (paper-based) відповіді до розділів Reading, Listening і Writing мають бути представлені на самому екзаменаційному листі. Усний тест у цьому випадку проводитиметься підготовленими екзаменаторами IELTS за допомогою особистої співбесіди.

У комп'ютерній версії IELTS (computer-based) завдання Reading, Listening та Writing виконуються на комп'ютері. Тест Speaking також проводиться шляхом зустрічі із екзаменаторами IELTS. Іспит проводиться за один день як і під час паперового, так і в комп'ютерного форматів. Частина Speaking можна пройти протягом одного тижня після або до основного іспиту.

Хоча різниця між комп'ютерною та паперовою версіями IELTS досить очевидна, важливо правильно обрати формат. Припустимо, студент добре володіє комп'ютером, швидко набирає текст і цінує можливість краще зосередитися. В такому випадку комп'ютерний формат ідеальний. Однак, якщо студент звик писати на папері, турбується про набір тексту та навички роботи з комп'ютером і хоче мати додаткові 10 хвилин після розділу Listening, він може розглянути традиційний паперовий формат іспиту IELTS.

Як скласти іспит IELTS під час війни?

IELTS був розроблений провідними світовими експертами з мовної оцінки та дозволяє перевірити весь спектр навичок англійської мови, необхідних для успіху на новій роботі, стажуванні чи навчанні за кордоном.

IELTS оцінюється за такими елементами:

 • Listening
 • Reading
 • Writing
 • Speaking

Доступні два іспити IELTS – IELTS Academic або IELTS General Training. Тест, який ви вибираєте, залежатиме від ваших цілей.

IELTS Academic – визначає, чи підходить ваш рівень володіння англійською мовою для академічного середовища. Він відображає аспекти академічної мови та оцінює, чи готові ви почати навчання.

IELTS General Training – визначає рівень володіння англійською мовою у практичному повсякденному контексті. Завдання та тести відображають як звичні соціальні ситуації, так і спілкування англійською для роботи.

Якщо ви складаєте тест IELTS для отримання візи до Великобританії для роботи, проживання або навчання у Великобританії, вам може знадобитися здати IELTS для віз та імміграції до Великобританії (UKVI) для академічного або загального навчання або тест Life Skills.

Наразі можливість скласти IELTS на території України призупинена до стабілізації ситуації. На офіційному сайті British Council можна ознайомитись з усією актуальною інформацією. Іспит залишається доступним у найближчих країнах – у Польщі, Чехії, Словаччині, Німеччині.

Як скласти іспит TOEFL під час війни?

TOEFL – це стандартизований тест, який оцінює володіння англійською мовою. Результати TOEFL переважно використовуються університетами як частина процесу вступу.

Як правило, ті, хто здає TOEFL, хочуть вступити до університету або аспірантури за кордоном. Але будь-хто, кому необхідно продемонструвати володіння англійською мовою в академічних цілях, може здати TOEFL. Іспит буде актуальними для всіх, хто подає заяву до середньої школи, програми обміну, громадського коледжу або для студентської візи.

TOEFL фокусується на тому, як англійська мова використовується в академічному середовищі, тому школи та університети використовують бали TOEFL під час вступу. Іспит складається з чотирьох традиційних частин – читання, аудіювання, говоріння, письма.

Оскільки можливість скласти іспит TOEFL у центрах України зараз недоступна, рекомендуємо підшукати найближчий центр закордоном прямо на офіційному сайті. Тестування доступне в будь-якій країні Європи, а також в Америці, Канаді. Крім того, можна обрати зручну дату іспиту.

Чи існує заміна сертифіката IELTS чи TOEFL?

Коли під час військових дій складання міжнародних іспитів не проводиться в офіційних центрах, можна скласти іспит TOEFL Home Edition, який призначений для імітації тих же умов тестування, що і в офіційному центрі тестування. З цієї причини більшість університетів приймають TOEFL iBT Home Edition за особливих обставин, таких як пандемія або військові дії. Тим не менш, завжди краще проконсультуватися з університетом, в який ви подаєте заяву, перш ніж складати цей іспит.

TOEFL IBT at Home Edition – це найбільш зручний і безпечний спосіб для тих, кому краще складати іспит вдома, а не в центрі тестування. Незважаючи на іншу обстановку, в якій відбувається іспит, він нічим не відрізняється від свого класичного варіанту. Справді, зміст, формат та враження будуть ідентичні тесту, пройденому у тестовому центрі.

Тривалість тесту може змінюватись, тому що іноді ETS (розробники TOEFL) включають додаткові питання, які вони використовують у дослідницьких цілях, ці питання не оцінюються. Тобто вони не зараховуються проти вас, якщо ви помиляєтесь. Однак ви не знатимете заздалегідь, які питання використовуються для цих цілей

Як складати Кембриджські іспити під час війни?

Кембриджські іспити з англійської мови трохи відрізняються від наведених вище тестів знання англійської мови. Кембриджські іспити – це традиційні іспити типу «склав чи не склав», тоді як інші дають вам бали з англійської мови за шкалою оцінок.

Завдання будуються на реалістичних ситуаціях таким чином, щоб підготовка до іспиту давала кандидатам мовні навички реального життя.

Cambridge English Language Assessment постійно проводить дослідження, щоб гарантувати використання сучасного та актуального матеріалу на відповідних іспитах.

Кожен іспит охоплює чотири основні мовні навички – аудіювання, розмовну мову, читання та письмо – та оцінює здатність використовувати різні структури та функції в автентичних ситуаціях.


Типи Кембриджських іспитів:

 • KET (Key English Test) CEFR Level A2

Це іспит, який ставить початкову мету навчання для підлітків та дорослих, дозволяє учням задовольнити свої основні потреби у спілкуванні англійською мовою. Підготовку до нього радимо починати записавшись на онлайн курси англійської для школярів. Це перший крок на шляху до п'ятирівневих іспитів Cambridge Main Suite.

 • PET (Preliminary English Test) CEFR Level B1

Іспит, який перевіряє мовні навички, необхідні для виживання у соціальних та робочих ситуаціях в англомовному середовищі.

 • FCE (First Certificate in English) CEFR Level B2

Тестування середнього рівня складності, що потребує володіння всіма мовними навичками. Іспит широко визнається у торгівлі та промисловості, а також навчальними закладами у Великій Британії та за кордоном як доказ володіння мовою на середньому рівні.

 • CAE (Certificate in Advanced English) CEFR Level C1

Це іспит на просунутому рівні, який підходить для людей, яким англійська мова необхідна для професійних чи навчальних цілей. Фокус робиться на реальних завданнях. Він також визнається більшістю британських університетів як відповідний вимогам для вступу англійською мовою.

 • CPE (Certificate of Proficiency in English) CEFR Level C2

Цей іспит для просунутого рівня визнається британськими університетами як той, що відповідає вимогам англійської мови, а також для ділових та академічних цілей за кордоном.

Окремо виділяють іспити Young Learners English для дітей 5-9 років. YLE визначає, наскільки добре дитина справляється з навичками аудіювання, говоріння, читання та письма. Тести розроблені таким чином, щоб зробити навчання цікавим. Є три різні рівні: Starters, Movers, Flyers.

Для вибору центру складання іспитів за кордоном можна скористатись пошуком на офіційному сайті. Центри доступні у всіх країнах Європи. На даний момент складання іспитів на території України призупинено відповідно до положення, випущеного Cambridge University Press & Assessment. Також, є можливість приєднатися до вивчення англійської закордоном, так, наприклад, записавшись на онлайн-курси англійської у Польщі!

Існують й інші іспити, але ці, мабуть, найпопулярніші. Вивчаючи англійську мову онлайн перш ніж складати іспит, дуже важливо подумати про те, навіщо він вам і чи відповідає він саме тим вимогам, які вам потрібні. Якщо ви подаєте заяву до університету, перевірте веб-сайт або зателефонуйте до університету, щоб запитати – вони зазвичай зможуть надати необхідну консультацію. Якщо ви подаєте заяву на отримання візи чи громадянства, перевірте офіційний сайт уряду чи документи. Хоча всі ці іспити визначають рівень вашої англійської, іноді установи приймають лише певні з них

Записатися на безкоштовний урок
Дякуємо! Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Блог